Siyaset
Giriş Tarihi : 04-05-2021 07:06   Güncelleme : 04-05-2021 14:59

Doğanşehir’den Büyükşehir’e Altyapı Teşekkürü

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, İlçedeki Doğalgaz çalışmalarının da sona ermesinin ardından merkez mahallelerde altyapı çalışmalarının büyük bir bölümünün tamamlandığını söyledi. “Vatandaşımız kışı çamura batmadan geçirdi” diyen Başkan Zelyurt, hizmet noktasında büyük destek gördükleri Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti

Doğanşehir’den Büyükşehir’e Altyapı Teşekkürü

İlçedeki altyapı çalışmalarının tamamlanmasında Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine, ödenekler konusunda desteklerini esirgemeyen Malatya Milletvekillerine teşekkür eden Başkan Zelyurt,  Merhum Başkan Vahap Küçük’ün bıraktığı yerden bayrağı devralarak göreve devam ettiklerini söyledi. Mahallelerdeki son dönemde yapılan çalışmaları özetleyen Zelyurt; “Geçtiğimiz yılsonunda mahallelerimizde yapımı devam eden doğalgaz çalışmalarımız tamamlandı ve akabinde üstyapı çalışmalarını da tamamladık. Dolayısıyla Doğanşehir’de Doğalgaz’ın önemli bir kısımını bitirdik. Doğalgaz çalışmalarından sonra AKSA 4 km yol yapmayı planlamıştı. Biz bunu 8 km’ye çıkardık. Bunun sonrasında da mahalle aralarında ve sokaklardaki bozulan yolların imarı çalışmalarına başladık hamdolsun bunları da tamamlayarak vatandaşlarımız bu kışı çamura batmadan geçirdi. Ancaj bu günlerde mahalle sakinleri yanımıza gelmeye başladılar. Çakıl dökülen yolların asfalt yapılmasını istiyorlar. Mahalle aralarının kilitli taş yapılmasını istiyorlar. Kilitli taş ile ilgili merkez mahallelerde çalışmalara başladık” şeklinde konuşarak çalışmaları özetledi.

VATANDAŞIMIZ KIŞI ÇAMURA BATMADAN GEÇİRDİ

Büyükşehir Belediyesi ile istişare ve işbirliği içinde çalıştıklarını söyleyen Zelyurt, yapılan ortak çalışmalara da değinerek, “İlçe yollarının asfalt yapımı için ise Büyükşehir Belediyemizle görüşüyoruz.  Büyükşehir genelde ana yolları yapıyor ancak, ilçe içi yolları da biz ücretini ödeyerek yaptırıyoruz. Tabi bize destek vererek sokak yollarının yapımına da katkı sunuyorlar. Bu nedenle başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum. Bu yıl Asfalt yapacağımız yerlerin başında Sanayi sitemiz geliyor. İnşallah bu yıl tamamlayacağız. Diğer yandan arazi yollarımızda sıkıntılarımız var. Bunların tamiratları var. Ana arazi yollarına önem vererek malzeme çekmek suretiyle çalışmalarımız sürüyor. 2 yıl içinde de tamamlamayı planlıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin çok ciddi destekleri oldu. Bir yandan araç desteği verirken bir yandan işgücü desteği verdi. Birlikte çalışmalarımız da oldu. İlçe olarak 1240 Km2 alana sahibiz 39 mahallemiz var her mahallelinin birçok mezraları var.  Tabi ki kısa süre içerisinde her yere yetişme imkânımız yok ancak buna rağmen yine de yoğun bir çalışma temposu içindeyiz” dedi. 

En önemli sorunlardan bir tanesinin de ilçenin karayolu Malatya-Adana karayoluna bağlantısını sağlayan yolların sağlıklı hale getirilmesi olduğunu aktaran Zelyurt; “Bu konuda geçtiğimiz yıl önemli mesafeler kaydettik. Malatya yolu istikametinde şahıs arazilerinin yoğun olduğu bir yer. Bu bölgenin yeşillendirilmesi yönünde çalışmalarımız var. Mahman deresi dediğimiz bölgenin kamulaştırılması, bu alana gezinti alanları, yürüyüş yolları kısaca doğal yapının değerlendirilmesi yönünde düşüncelerimiz var. Tabi sadece merkezle kalmamak kaydıyla diğer mahallelerimizde de benzer yeşil alanların imar edilerek değerlendirilip vatandaşımızın hizmetine sunulması gerekiyor.” Diye konuştu.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)