Ekonomi
Giriş Tarihi : 30-06-2012 10:39   Güncelleme : 30-06-2012 10:39

DOGANSEHIR’DE KOSGEP GIRISISMCILIK KURSU SERTIFIKALARI VERIDI

Malatya’nin Dogansehir ilçesinde Dogansehir Belediyesi’nin katkilariyla düzenlenen KOSGEP destekli ve ABIGEM tarafindan verilen gisimcilik kursunu bitiren 90 kursiyerin sertifikalari törenle verildi.

DOGANSEHIR’DE KOSGEP GIRISISMCILIK KURSU SERTIFIKALARI VERIDI

Dogansehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, Dogansehir belediye baskani Ibrahim Karaman. Belediye Yazi Isleri Müdürü Metin Dogan, KOSGEP Malatya Müdürü Murat Seki, Avrupa birligi Is Gelistirme Merkezi (ABIGEM) Müdürü Müjde Demirkazik ve kursiyerler katildi.
Törende ilk konusmayi, belediye baskani Ibrahim Karaman yapti. Karaman sunlari söyledi : "Dogansehir’de yeni istihdam sahalari olusturmak, girisimci vatandaslari tesvik etmek ve onlara yardimci olmak amaciyla; ABIGEM araciligiyla KOSGEB ile birlikte Girisimcilik Egitimleri düzenledik. Projeleri kabul edilen kursiyerlere KOSGEB tarafindan 30 bin TL hibe, 70 bin TL de sifir faizli olmak üzere girisimcilere kredi verilecektir. Gerçekten ülkemizin ve ilçemizin en büyük sorunlarindan biri de istihdam sorunudur. Ülkemizdeki genç girisimci sayisi ya da küçük ve orta ölçekli isletmeler ne denli artarsa bizim özel sektör eliyle büyümemiz de ülke olarak o denli kapasite olarak büyük olur diye düsünüyoruz. Insanlarin kendi düsüncelerini, kendi projelerini hayata geçirmesi; kendi ekmegini kazanirken, vergisini vererek devletine, istihdam yaparak da ilçesine katki saglamasi bizim için çok degerli olacaktir. Kursa emegi geçen herkese tesekkür eder, kursiyerlerimize is hayatlarinda basarilar dilerim."
ABIGEM Müdürü Müjde Demirkazik da, “Dogansehir Belediyesinin baslatmis oldugu bu egitim faaliyetlerinin çevredeki bütün belediye ve kaymakamliklara örnek olmasi gerektigini bu konuda belediyemize tesekkür ederiz. Dogansehir Belediyesinin bu kursu girisimcilerin ayagina getirmesini büyük bir sans olarak görüyorum buradan birçogunuz Malatya da kursa gidemeye bilirsiniz size maliyet olusturacagindan, hizmet simdi ayaginiza gelmistir simdi sizler birer altin bilezik taktiniz bundan sonra sizlerin ufuklari açildi, kursumuzda geleceginize yönelik kiymetli bilgiler aldiniz bu bilgileri isi ayartinizda tatbik ettiginizde umarim basariyi yakalarsiniz.” Dedi KOSEB Müdürü Murat Seki'de yaptigi açiklamada “ KOSGEP olarak baskanimizin katkilariyla yapilan bu girimcilik kursunun finaline hepiniz hos geldiniz Egitim burada ayaginiza geldi ABIGEM Deki arkadaslarimiz sizlere egitim konusunda yardimci oldular bu vesile ile bundan sonraki süreçte yükünüz agirlasacak onun için lütfen is fikrinizi iyi seçin bilindigi gibi bizler sizlerin yaninizdayiz. Daha önce 97 bin TL olan Kredinizin suanda 100 bin TL ye çikarildi onun için bizler her türlü konuda yaninizdayiz yaninizda olmaya devem edecegiz fikrinizi girisimcilere olan destek miktarinin bu yil itibari ile artirildigini toplamda 100 Bin TL oldugunu da kaydederek, girisimcilerin yeni is kollarina yönelmeleri konusunda bizler devamli yaninizda olacagi” dedi.
Daha sonra kursa katilan 90 kisi kursiyerlerin sertifikalari dagitildi.sertifikalarini alan kursiyerler ise mutluyuz insallah çok güzel is fikriyle isimizi en kisa zamanda kuracak ve güzel paralar kazanacagiz dediler.