Malatya
Giriş Tarihi : 04-11-2016 15:16   Güncelleme : 04-11-2016 15:16

Dogansehir Ulasimi Kolaylasiyor

Malatya’nin en büyük ilçelerinden biri olan Dogansehir’in yol problemlerinin çözümü noktasinda çalismalarini sürdüren Malatya Büyüksehir Belediyesi, 12 mahallenin ulasim sorununu çözdü

Dogansehir Ulasimi Kolaylasiyor

4.5 kilometre uzunlugundaki Hudut-Bahçelievler yolu, 8 kilometre uzunlugundaki Gövdeli-Karabölük, 3 kilometre uzunlugundaki Karsiyaka-Kalyolu, 8 kilometre uzunlugundaki Kadili-Çayyolu, 2.3 kilometre Yolkoru mahalle içi yollar, 4 kilometre Erkenek mahalle içi yollar, 10 kilometre Begre mahalle içi yollar, 3.5 kilometre Çiglik mahalle yolu Büyüksehir Belediyesi tarafindan asfaltlandi. 8 kilometre uzunlugundaki Örencik-Hapur yolunda ise Büyüksehir Belediyesi yol genisletme ve altyapi çalismalari yapiyor. Büyük bölümü 4 metre genisliginden 8 metre genisligine çikarilan yol gelecek yil asfaltlanacak.  Büyüksehir Belediyesi tarafindan yapilan yol çalismalarini degerlendiren Hudut Mahalle Muhtari Hüseyin Kiraç, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’a tesekkür etti.

 

VATANDAS MEMNUN

 

Büyüksehir Belediyesi ekiplerinin yolu bitirmek için özverili bir sekilde çalistigini ifade eden Muhtar Kiraç, “Mahallemize eskiden traktör giremiyordu, simdi insanlar otomobilleriyle bile gelebiliyorlar. Kisin mahallemizde yol kapaninca buradan Sürgüye kadar gitmek zorunda kaliyorduk. Yani 30 kilometre yol yapiyorduk. Simdi yolumuz asfaltlandi. Kisin bu derdi çekmeyecegiz. Çok güzel oldu yolumuz, emegi geçenlere bir kez daha tesekkür ediyorum” dedi. Dogansehir ilçesinin yol problemlerinin 2 yil içinde önemli ölçüde çözüldügüne dikkat çeken Dogansehir Belediye Baskani Vahap Küçük ise, “Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir ve ekibine sükranlarimi sunuyorum. Bu hizmetlerin gelmesinde çok emekleri oldu. Güzel Dogansehir’imizin yol sorunlari azaldi. Birçok yolumuz asfaltla yeni tanisti. Bu senede 45 kilometrelik asfalt çalismasi yapildi. Birkaç yerimiz kaldi. Havalar müsaade ederse oralari da yapacagiz. 2017 yili için söylenebilecek tek sey var oda asfaltsiz hiçbir yolumuz kalmayacak. Büyüksehir Belediyemiz bu anlamda muazzam çalisti ve güzel isler ortaya çikardi” seklinde konustu.

Haber Merkezi