Genel
Giriş Tarihi : 15-07-2021 17:31   Güncelleme : 15-07-2021 17:31

Doğanşehir Halk Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı

Doğanşehir Kaymakamlığı tarafından projelendirilen Doğu Anadolu Proje Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından onanıp destek verilen, Doğanşehir Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının katkılarıyla 150 metrekare alan üzerine inşa edilen Doğanşehir Halk Kütüphanesi Vali Aydın Baruş’un katılımı ile hizmete açıldı. 

Doğanşehir Halk Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı

Vali Aydın Baruş, Doğanşehir kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Belediye Başkanı Durali Zelyurt,  İl Kültür Müdürü Çetin Şişman, daire Amirleri, müdürler,  öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımıyla  Doğanşehir Kaymakamlığı tarafından projelendirilen Doğu Anadolu Proje Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından onanıp destek verilen, Doğanşehir Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının katkılarıyla 150 metrekare alan üzerine inşa edilen Doğanşehir Halk Kütüphanesi açıldı. Açılışta Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, öğrencilerin ve vatandaşların bu nezih ortamda rahatça kitap okuyabilecekleri bu güzel eserin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Aydın Baruş ise  “Hepimizin bildiği gibi yüce Allah’ın İlk Emri “Oku”dur.  Her şey okumakla başlar ve okumakla devam eder. Hayal kurmak için okumak gerekir benimde geleceğe ilişkin hayallerim okumakla başladı. Daha ilkokul yıllarında bu okuma sevdasına düşünce bu yaşa kadar bu sevda beni bırakmadı. Sevgili çocuklarımız sizlere tavsiyemiz okumayı ne olur bırakmayın, her zaman yanınızda daima bir kitap olsun ve hayallerinizi daima diri tutsun. Çünkü hayalleriniz ne kadar büyük olursa geleceğiniz de o kadar parlak olur. Sevgili velilerimiz sizde çocuklarımızı Lütfen okumaya teşvik edin, birlikte olduğunuzda her akşam mutlaka birlikte kitap okuyun ki sizin hayalleriniz çocuklarınızın hayallerine yetişebilsin, onları anlayabilesiniz. Değerli Doğanşehirli kardeşlerimiz, kitapların bulunduğu ve insanların o kitapları oradan alıp düşünce dünyasına kazandırabildiği yerler Kütüphanelerdir” ifadelerine yer verdi.

Yaklaşık 6000 adet kitap bulunan kütüphanenin açılışının yapılmasının ardından Vali Baruş, kütüphanenin ilk kitabını okudu, öğrencilere kitaplar dağıttı ve kitapları imzaladı.

 A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit