Genel
Giriş Tarihi : 11-10-2021 18:46   Güncelleme : 11-10-2021 18:46

Diyanet-Sen Kendi Binasına Kavuştu

Memur-Sen’e bağlı, Diyanet-Sen, Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası kendi binasına kavuştu. Sendika tarafından satın alınan binanın açılışına Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir katıldı.

Diyanet-Sen Kendi Binasına Kavuştu

Sendika binasının açılış törenine katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, güzel ve hayırlı bir iş için bir arada olduklarını ifade ederek “Burayı 2008 yılında yapmak bize nasip olmuştu. Burada satışını yaptığımız tek yer Eğitim-Bir-Sen oldu.  Buradaki amaç memlekete güzel hayırlı hizmetlerde bulunmaktır.  Değerli başkanlarımın da burada çok yoğun bir çalışma yaptılar. Eminim ki Diyanet-Sen aynı tempoyu artırarak hizmetlerini burada devam ettirecektir. Kendilerine tahsis edilmiş alanda elbette ki daha verimli çalışmalar olacaktır. Her hayırlı işin biz yanındayız, destekliyoruz. Burası da bizim bir evimiz. Hem komşuyuz hem de aynı binada çalışıyoruz. Rabbim mahcup etmesin Hayırlı uğurlu olsun. Güzel hizmetlere vesile olsun” şeklinde konuştu.

BU TÜR MEKÂNLARI ÖNEMSİYORUZ

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir ise konuşmasında, çok güzel önemli, hayırlı bir iş için ,güzel bir birliktelik için bir araya geldiklerini ifade ederek; “Diyanet-Sen  Malatya şubemizin yeni hizmet mekanını açmak için bir aradayız. Öncelikle böyle bir mekânın kazandırılmasında emeği olan başta Şube Başkanım yönetim kurulu üyelerine, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen’in çok değerli başkan ve yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. Biz kardeş bir aileyiz. Bu mekânı Diyanet-Sen ailesine kazandırdık.  Şubemizde sendikal çalışmalarla ilgili, teşkilat çalışmaları ile ilgili bütçemizin imkanları dahilinde göndermiş olduğumuz miktarları bu kardeşlerimiz küçük küçük biriktirerek bir noktaya getirmişler.  Bize şu kadar destek lazım, artık kira vermek istemiyoruz dediler. Genel merkezimiz olarak bizden katkı istediler. Bizden sendikamızın mülkü olacak, Diyanet-Sen’imizin mülkü olacak, Malatya şubemizdeki görevlilerimize, Diyanet çalışanlarımıza hizmet edecek bir mekânın sahibi olmak istiyoruz dediler. Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde böyle bir mekâna sahip olmayı Rabbim bize nasip etti lütfetti. Ona sonsuz şükrediyoruz. Biz diyanet-sen ailesi olarak üyelerimizin özlük ekonomik sosyal ve hukuki anlamda ki hak ve menfaatlerini korurken üyelerimizin meslektaşlarımızın bir araya gelebilecekleri sohbet edebilecekleri sorunlarını problemlerini rahatlıkla çalışabilecekleri mekânlarda bulunmasını önemsiyoruz. O sebeple Bu mekânın hayırlara vesile olmasını hayırlı hizmetlere hayırlı çalışmalara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Mekân Memur-Sen ailesine, Diyanet-Sen ailesine Malatya şubemize hayırlı olsun.

MALATYA’MIZA HAYIRLI OLSUN

 Diyanet-Sen Malatya şube Başkanı Mehmet Engin ise konuşmasında, binanın alınmasında katkı sağlayan herkese teşekkür ederek “Sendika binamızın hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum.  Bu mekânın ilimize,  ülkemize hayırlı hizmetler yapılmasına vesile olmasını Yüce Mevla'dan niyaz ederken binanın hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ve edilen duanın ardından kurdele kesimi yapılarak açılış gerçekleştirildi.

Açılış Programına Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Genel Sekreter  Hacıbey Özkan, Genel Başkan yardımcıları, Memur Sen 1 nolu şube başkan Hüseyin Söylemez, 2  Nolu şube başkanı Yaşar Sakar,  Din Görevlileri Birliği Derneği Şube Başkan Sinan Erarslan, ile çok sayıda sendika üyesi katıldı.

A.Vahap Kaygusuz –Ali Nihat Yavuz