Malatya
Giriş Tarihi : 05-06-2014 18:05   Güncelleme : 05-06-2014 18:05

Disari atilan malzemeler kaldirildi

Sonsöz Malatya Devlet Hastanesi'nde demirbas malzemelerin aylardir hastane önüne birakilmasini sürmansetinde duyurmustu... Ve kaldirildi

Disari atilan malzemeler kaldirildi

Malatya Devlet Hastanesinde demirbas malzemelerin aylardir hastane önüne birakilmasini Malatya Gündemine tasiyan Sonsöz Gazetesi Malatya’yi ayaga kaldirmisti. “Vicdansizlik” basligiyla verdigimiz resimli haberde bos bulunan Devlet Hastanesinde çok sayida demirbas saglik malzemesinin Hastane önüne yigildigini ve aylardir Hastane önünde yagmur altinda bekledigini yazmistik.

Yetkililerden tek bir kelime açiklama gelmedi. Malzemelerin neden disari atildigi konusunda bir tek kelime konusan dahi olmadi. Haberi takip etmek yine biz gazetecilere düstü. Aylardir yagmur altinda bulunan malzemeler bir günde yerinden kaldirildi. Iki hafta önce malzemelerin yigili oldugu hastane bahçesi, tertemiz olmus malzemeler kamyonlara yüklenerek bilinmeyen bir yere götürülmüstü.

Haberin pesine düstük?

Aylardir yagmur altinda birakilan saglik malzemelerinin nereye götürüldügünü merak etmek de yine bizlere düstü. Nereye götürüldügü sir gibi saklaniyor. Ama bir meslektasimiz aradi “saglik malzemeleri vinçle ezildi kamyonlara yüklenerek hurdaciya gönderildi” deyince bir sok daha yasadik.

O malzemeleri hurdacilara vermek için aylardir yagmur altinda birakan zihniyet, konu haber olunca hurdaciyi çagirmak suretiyle malzemeler yerinden kaldirilmis. Vicdansizlikta ölçü tanimayan zihniyet nihayetinde bu malzemelerden kurtulmus. Milli servet olan Devlet demirbasi olan malzemeler böylece yok edildi. 

 Iste böyle kaldirmislar…

Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan malzemeler aylarca yagmur altinda bekletilip, SONSÖZ’ün haberi üzerine yildirim hiziyla kaldirilan malzemelerin nereye gönderildigini, yine gazeteciler buldu.

Hastana bahçesine getirilen vinçle çogu sifir olan hastane malzemeleri önce ezildikten sonra vinçle kmyonlara yüklenerek hurdaciya gönderildi. Bos bulunan hastane binasinda disari çikarilarak yagmur altinda bekletilen malzemeler, vinçle ezildikten sonra tamami hurdaciya gönderildi. Böylece Hastane bu malzemelerden kurtulmus oldu.  Resimde malzemeler vinçle ezilirken kamerayla yapilan tespit görünüyor. Kameradan çekilen resimde malzemelerin sonu hurdacida bitiyor.

Resimde Devlet Hastanesi önüne ter edilen çok sayida demirbas malzemeler görünüyor.