Spor
Giriş Tarihi : 16-06-2021 17:35   Güncelleme : 16-06-2021 17:35

Dilmen’den Kaleci Ertaç Vurgusu!

Ünlü Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen; Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dilmen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile " Çok dar kadrosuyla Sergen Yalçın büyük bir iş başardı ve takımını şampiyon yaptı. Fatih Terim'li Galatasaray ne derseniz deyin, Yeni Malatyaspor kalecisi Ertaç olağanüstü oynamasa şampiyon olacaktı." ifadelerine yer verdi.

Dilmen’den Kaleci Ertaç Vurgusu!

Sezonun bitmesinin ardından genel bir değerlendirme yapan Rıdvan Dilmen Sosyal Medya hesaplarından yayınladığı yazısında şu ifadelere yer verdi, ”Lig bitti üzerinden 1 ay geçti. Beşiktaş 1 gol farkla şampiyon oldu, bir başka deyişle Galatasaray 1 gol farkla şampiyon olamadı. Fenerbahçe matematik olarak son haftaya kadar şampiyonuk şansını korudu, hatta sondan 2. hafta Sivasspor maçını kazansa büyük ihtimalle şampiyon olacaktı. Fenerbahçe teknik adam uyum sorunu ve saha dışı birçok negatif (!) etken olmasına rağmen son haftaya kadar yarışın içinde kaldı.

Çok dar kadrosuyla Sergen Yalçın büyük bir iş başardı ve takımını şampiyon yaptı. Fatih Terim'li Galatasaray ne derseniz deyin, Yeni Malatyaspor kalecisi Ertaç olağanüstü oynamasa şampiyon olacaktı.

Müthiş başarı elde eden Sergen Yalçın'la dün konuştum, henüz anlaşma sağlanmamış "Cuma'ya kadar sonuçlanır" dedi.

Galatasaray kongre sürecinde, takım hazırlıklara Selçuk İnan ve Necati Ateş'le başlamak zorunda kaldı. Fenerbahçe ince eleyip sık dokumak istiyor. Ali Bey'le bugün görüştüm teknik direktör adaylarını 3'e indirmiş. Muhtemelen 1 hafta içinde belli olur dedi.

Yöneticilerin iyi niyetnden şüphem yok ama toplamda 60 milyon taraftarı olan 3 kulübün henüz anlaşmaya varıp imza attıkları bir teknik direktörleri yok. Geç kalmadık mı?”

A. Nihat Yavuz