Siyaset
Giriş Tarihi : 02-09-2021 18:05   Güncelleme : 02-09-2021 18:05

DEVA Yönetiminden Hekimhan Çıkartması

​​​​​​​ DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ve kurmayları bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Hekimhan İlçesine gitti. Belediye Başkanı Turan Karadağ başta olmak üzere ilçede temaslarını sürdüren heyet esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

DEVA Yönetiminden Hekimhan Çıkartması

Hekimhan İlçesine adeta çıkartmada bulunan DEVA Partisi Malatya İl teşkilatı yönetimi hem temaslarda bulundu hem vatandaşları sorunlarını dinledi. İlçede büyük bir sevgi seli ile karşılandıklarını belirten DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş,” Hekimhan İlçemizde vatandaşlarımız ve esnaflarımız ile bir araya geldik. Bizleri hoşgörü ve büyük bir sevinç ila karşıladılar. Öncelikle kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Partisinin faaliyetleri ve planları hakkında bilgi veren Güneş, ziyaretlerin ardından açıklamada bulundu. Eşitlikçi kentler kurma umuduyla tasarladıkları planın, tüm bireylere eşit ve adil yaklaşan bir şehir yaşamını öngördüğünü dile getiren Güneş,” Önce insan diyen DEVA Partisi olarak, Eşitlikçi Kentler Projesi sayesinde yerel yönetimlerin kapasitesini de etkin kullanarak kadına yönelik şiddetle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu hususta 'tek kapı' sistemine geçeceğiz Böylece merkezi hükümet, belediyeler, sivil toplum, İŞKUR, şiddet önleme ve izleme merkezleri, barolar ve ilgili diğer kurumların eşgüdüm halinde çalışmalarını sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Kadınların ekonomik durumlarını ve sosyal konumlarını güçlendirmek amacıyla kamu kaynaklarının kullanımında hakkaniyetli davranacaklarını da vurgulayan Güneş, kent yoksulluğunu kısa vadede sosyal yardımlar, orta ve uzun vadede ise istihdam ve girişimcilik uygulamalarıyla asgariye indireceklerini dile getirdi.

Ebubekir Atilla