Siyaset
Giriş Tarihi : 09-03-2021 19:17   Güncelleme : 09-03-2021 19:17

DEVA Partisi 1 Yaşında

​​​​​​​ Ali Babacan’ın Genel Başkanlığında geçtiğimiz yıl 9 Mart’ta kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) ilk yaşını kutluyor. DEVA Partisi Malatya İl Teşkilatı birinci yılını sahada, vatandaşlar ile kutladı.

DEVA Partisi 1 Yaşında

Genel Başkan Ali Babacan’ın saat 11.00’de sosyal medya üzerinden partililere seslenmesinin ardından il ve ilçe teşkilatları sahaya indi. Esnaf ve vatandaşların sorunlarının dinlendiği etkinliğin ardından konuşan DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş, “DEVA Partisi 1 yıl içinde siyasette merkeze oturmuş teşkilatlanmalarını hızla tamamlamış genç, dinamik ve dürüst insanların bir araya geldiği bir parti olarak halkın gönlüne girmeyi başarmıştır. 81 İlinde 973 İlçesinde Sokak ziyaretleri gerçekleştirildi. Arkadaşlarımız ile birlikte esnaflarımızı ziyaret edip onların sorun ve taleplerini dinledik. Bu anlamda Partimizin 1. Kuruluş Yıl dönümü etkinliğine katıldığı için herkese teşekkür ediyorum.” ifadelere yer verdi.

DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gezer ise Parti Binasında gerçekleştirilen programda teşkilat üyelerine seslendi. DEVA Partisinin kuruluş amacı ve vatandaşa yaklaşımı konusunda değerlendirmelerde bulunan Gezer,” DEVA Partisi bir misyon partisidir. Ülkemizin birçok açıdan standartlardan koptuğu hukuktan, demokrasiden, adaletten, özgürlüklerden ve çoğulculuktan koptuğu bir süreçte yeniden ülkemizde yaşanmakta olan yönetim, politik ve ekonomi alanında yaşanan krizi aşmak üzere yola çıkmış bir parti. Özelikle düşünce açısında evrensel düşünceyi esas alan, yapılanma biçimi açısından demokratik örgütlenmeyi esas alan ve neşenle yaklaşım, analitik ve sorunları çözme açısından ise ortak aklı ve meşvereti istişareyi esas alan bir yaklaşımla bütün insanlarımız ile birlikte bir araya gelerek “Yeniden bu ülkeye adaleti, hukuk, eşitlik ekseninde nasıl inşa edebiliriz?” yol haritasını çıkarmak üzere ortaya çıkmış bir siyasi parti.” sözlerini kullandı.

Türkiye’deki Merkez Parti eksikliğinin görüldüğünü ve DEVA Partisinin Merkez Parti olarak bir ideolojinin sınırında tutulmayarak kurulduğunu anımsatan Gezer, ”Ana Akım bir siyaset yapmak için ortaya çıkmış bir siyasi parti. Epey zamandır boş olan bir merkez parti eksiğini gidermek için düşünülmüş bir parti. Şu nedenle Ana Akım ve Merkez parti diyoruz.  Ülkemizde maalesef bir gerçeğimiz var. Ortaya çıkan partiler belli bir süre sonra bir yaşam şekli, bir yaşam biçimi açısından örgütlenen ve bu yaşam biçimine sahip insanların bir araya geldiği bir parti haline dönüşüyor.” dedi.

Belli bir ideoloji çerçevesinde kurulmuş partilerin tarih boyunca ülkeyi kaosa ve krizlere sürüklediğini vurgulayan Gezer,” Zaman içerisinde de o yaşam biçiminin ön gördüğü ideolojik çerçevesinde örgütlenen bir yapıya dönüşüyor.  Edindiğimiz tecrübeler şu ki, maalesef ideolojik yaklaşımlarla ortaya çıkan partiler kısa vadeli bir iddia ile bir başarı elde etse de orta vadede ve uzun vadede çok şey kaybettiriyor. Bu ülkeye krizlerden ve kaoslardan farklı bir şey kazandırmıyorlar.” ifadelerine yer verdi.

DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gezer açıklamasını şu sözlerle noktaladı,” Mağdur olan tüm insanlarımıza tüm Türkiye’ye sahip çıkmak gerekiyor. Yanlış yapan kim olursa olsun ona karşı duran, doğru kimden gelirse gelsin onun yanında olan, öyle bir yaklaşımla ancak Merkez Partiler ortaya çıkıyor. Ülkemize baktığımızda da başarılı olan partilerin bunların olduğunu görüyoruz. Demokrasi ve Atılım Partisi tam bir yaşını doldurdu. Üyelerimize, teşkilat mensuplarımıza, şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Ebubekir Atilla