Türkiye
Giriş Tarihi : 13-08-2021 13:05   Güncelleme : 13-08-2021 13:05

Demiriz Şehitleri İçin Anıt Yapıldı

Hain ve alçak PKK’nın 25 yıl önce Demiriz Tren İstasyonunda alçakça saldırarak şehit ettiği 6’sı TCDD personeli 8 şehit için TCDD tarafından Demiriz’de anıt yapıldı ve TCDD 5.Bölge Müdürü Ali Seydi Felek, olayın yıldönümünde şehitlerin anıtını ziyaret etti.

Demiriz Şehitleri İçin Anıt Yapıldı

Hain ve alçak PKK’nın 25 yıl önce Demiriz Tren İstasyonunda alçakça saldırarak şehit ettiği 6’sı TCDD personeli 8 şehit için  TCDD tarafından Demiriz’de anıt yapıldı ve  TCDD 5.Bölge Müdürü Ali Seydi Felek, olayın yıldönümünde şehitlerin anıtını ziyaret etti.

 Malatya bölgenin personeliydi

12 Ağustos 1996 tarihinde Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Akçaşehir Köyündeki Demiriz Tren İstasyonu’na baskın düzenleyen 2’si kadın toplam 9 terörist, görev başındaki; İşletme Şefi Kubilay Fidan, Makasçı Aziz Ekici, Makasçı İsmail Berber, Makasçı Abuzer Sağnak, Makinist Bedrettin Gümüstepe ve Makinist İsmail Eryiğit isimli TCDD personeli ile istasyonda bulunan Halil İbrahim Yavan ve Cuma Çiçek isimli vatandaşları katletmişlerdi. TCDD Malatya Bölge Müdürlüğü personeli olan ve Malatya’da ikamet eden İşletme Şefi Kubilay Fidan, Makasçı Aziz Ekici, Makasçı İsmail Berber, Makasçı Abuzer Sağnak, Makinist Bedrettin Gümüstepe ve Makinist İsmail Eryiğit’in cenazeleri Malatya’da toprağa verilmişti.

 Şehitleri için anıt yapıldı

Demiriz ’de yaşayan vatandaşların iş birliği ile hazırlanan anıta TCDD 5.Bölge Müdürü Ali Seydi Felek, şehit aileleri ve vatandaşlar tarafından gerçekleşen ziyarette şehitler için Kuran-i Kerim okutuldu.

 Şehit evine de ziyaret gerçekleştiren TCDD 5.Bölge Müdürü Ali Seydi Felek bir müddet şehit aileleri ile görüştü.

“Demiryolcu şehitlerinin adlarını yaşatmak bizlerin vefa borcudur” diyen 5.Bölge Müdürü Ali Seydi Felek, “Demiriz’de vatandaşlarımızın da katkılarıyla çok anlamlı Şehitlik Anıtı yaptık. Pkk gibi hain terör örgütlerine en güzel yanıtı birlikte güçlü durarak veriyoruz. Demiriz şehitlerimiz bu vesile ile sonsuza dek hatırlanacak. Onlar bayrak, vatan için şehadete erdiler. Hepsinden Allah razı olsun. Demiriz şehitlerimiz nezdinde tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerimiz de şehitlerimizin bizlere bıraktığı emanetlerdir. Şehitlerimizin ailelerini ziyaret etmeye devam edeceğiz. Her birisinin acısını yüreğimizde hissediyoruz. 25 yıl geçmesine rağmen acıları hala taze. Şehitlerimiz adına fidan dikimi ve bugünde anıt yaparak aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatmak istedik.” şeklinde konuştu.

Bu arada, Demiriz Tren İstasyonun da 6 Haziran 2021 tarihinde düzenlenen ve  , TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’un da katıldığı anma töreni yapılmış ve şehitlerin anısı için oluşturulan koruya ilk fidanlar dikilmişti.