Siyaset
Giriş Tarihi : 13-12-2014 13:51   Güncelleme : 13-12-2014 13:51

Davutoglu'ndan Kiliçdaroglu’na belgeli ispat

“Benim dönemimde SGK’ya bir kisi bile sinavsiz girmedi. Aksini ispat etsinler, özür dilerim, siyaseti birakirim” diyen CHP lideri Kiliçdaroglu’na Basbakan Davutoglu’ndan belgeli ispat geldi

Davutoglu'ndan Kiliçdaroglu’na belgeli ispat

AK Parti’nin Nevsehir Il Kongresinde konusan Davutoglu, Kemal Kiliçdaroglu’na “darbeci” suçlamasini yöneltti. Basbakan, "Madem darbeci degilsiniz, yüreginiz yetiyorsa çikin, ’27 Mayis darbedir deyin’. Diyemezler çünkü 27 Mayis sabahi CHP’liler neredeyse bayram etmislerdir. Siz ’27 Mayis demokrasiye vurulmus bir hançerdir’ demediginiz müddetçe biz de size darbeci demeye devam edecegiz" dedi. 28 Subat sürecinde ikna odalarinda görev alan CHP Milletvekili Nur Serter üzerinden elestirilerini sürdüren Davutoglu, "28 Subat zulmünü yapanlari partinizde barindirdiginiz müddetçe biz de size darbeci demeye devam edecegiz" diye konustu.

Ahmet Davutoglu, 27 Mayis e-muhtirasinda CHP Genel Baskan Yardimcisinin "Genelkurmay’in tespitleri bizim tespitlerden farksizdir" dedigini hatirlatarak, "Hiç umutlanmayin Kiliçdaroglu, kimi yaniniza alirsan alin, bu millet sizi iktidar yapmayacaktir. 4 sene yetki istiyor. Bu millet size 4 dakika bile yetki vermez" ifadelerimi kullandi

KILIÇDAROGLU’NUN SGK DÖNEMI

Kiliçdaroglu’nun “Benim dönemimde SGK’ya bir kisi bile sinavsiz girmedi. Aksini ispat etsinler, özür dilerim, siyaseti birakirim” sözlerine de diginen Basbakan Davutoglu, 2 belge gösterdi. "SGK’ya 3 bin 209 kisi sinavsiz alindi. Sinavsiz personel alimi yapildigina dair teftis raporunda Kiliçdaroglu’unun kendi imzasi var" dedi ve o belgeleri okudu. Davutoglu, "Kiliçdaroglu’unun yaptigi bu uygulamalarla onlarca yakinina verilen ihale belgeleri elimizde" diye de ekledi.

"NE 4 YILI, SANA 4 DAKIKA BILE YOK"

Basbakan Ahmet Davutoglu, ülkeyi yönetmek için 4 yil isteyen CHP Genel Baskani Kiliçdaroglu’na, milletin 4 dakika bile ülkeyi emanet etmeyecegini söyledi.

Damat Ibrahim Pasa Spor Salonu’nda yapilan tek adayin bulundugu Il Kongresine Basbakan Ahmet Davutoglu, Genel Baskan Yardimcisi Süleyman Soylu, Genel Baskan Yardimcisi Ekrem Erdem, Genel Baskan Yardimcisi Abdulhamit Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakani Taner Yildiz, Kayseri Milletvekili Yasar Karayel ve milletvekilleri katildi.

Basbakan Davutoglu, Nevsehir Il Gençlik Kollari’nin yazip seslendirdigi ve dana önce ders verdigi görüntülerin de bulundugu videoyu izlerken duygulandi. Videonun sonunda Basbakan Davutoglu, seslendirmeyi yapan Emine Simsek ile görüstü.

Basbakan Davutoglu, “Biraz önce Emine kizimizin o güzel seslenisiyle artik her yer derstir. Her yerde ben de ögrencilerimle birlikteyim” dedi. Basbakan Davutoglu, “Her nesil bir digerine emanettir. Arzu ettigimiz tablo bu. Biz hiçbir zorluk karsisinda, Rabbimizi ve milletimizi arkamizda gördükçe egilmedik ve egilmeyecegiz” diyerek su sekilde konustu:

TARIHIMIZDE YOK

“Bir çok karanlik kabus senaryolari çizenler oldu. Geziydi, 17 Aralik’ti bu tür senaryolardan Ak Parti kadrolari bunlarin içinden çikti kendi bütünlügünü korudugu gibi milletin bütünlügünü de korudu. Bizim için Türkiye’nin her bir kösesi aziz. 20’yi askin vilayeti ziyaret ettim Basbakan olduktan sonra. Bizim gibi devlet idare etmiyorlar, yurt disi temaslar yapmiyorlar. Son 3 ayda Kiliçdaroglu’nu Bahçeli’yi halkla bulusarak gördünüz mü? Türkiye’nin her kösesine gidebildiler mi? Siyaset onlar için Ankara’da, partilerinin etkin oldugu yerde yapilir. Bizim için ise halkimizin oldugu her yerde yapilir. Görevlerini ask ile yapanlar sendelemez ve tökezlemezler. Meclis’te Abuzer’den bahsediyor Kiliçdaroglu ama o dönemler için ortaçag karanligi diyordu. Biz aydinlik çaglardan aydinlik gelecege gidiyoruz. Daha babalarinin yazdigi mektuplari okuyamayanlar Osmanlicaya tepki gösteriyorlar. Burada da gençlerimiz beni Osmanlica ile karsiliyorlar. Bizim tarihimizde ayrimcilik yok.

Bunlarin tarihle problemi var, çünkü kendi kimlikleri ile problemleri var. Türkiye Cumhuriyeti Selçuklu-Osmanli çizgisinde istiklali ile, bütün kadim gelenegine sahip çikan devletimiz dünyanin her yerinde mazlumlara sahip çikmaya devam edecek. Öylesine imtihan içinde geçen günler yasiyoruz ki, geçen gün mecliste bir tartisma çikti. Onlara Misir yönetimini desteklediniz dedigimde sinir uçlari oldugu için, yaralari oldugu için ayaga kalktilar. Zannettiler ki sözümüzden tereddüt edecegiz. Biz ayaga kalktigimiz zaman herkes selam durur. Bakiniz, Kiliçdaroglu’na sorma vakti, madem darbeci degilsiniz 27 mayis yanlisti, yüreginiz yetiyorsa Adnan Menderes’i idam eden cuntacilara karsiyiz deyin. Neden kendi geçmisinizle yüzlesemiyorsunuz. 27 Mayis Türk demokrasisine vurulan bir hançerdir deyin ben de alkislayacagim. Ama diyemiyorsaniz sesinizi çikarmayacaksiniz. 27 Mayis Türk demokrasisine vurulan bir darbedir demedikçe biz de size darbeci diyecegiz.

ÖZÜR DILEYIN, DARBECI DEMEYELIM

12 Mart’in hemen sonrasinda kurulan hükümetlerde CHP vardi. 28 Subat’ta post modern darbede CHP’den darbeye karsi tek bir ses duydunuz mu? Post modern darbede basörtülü kardeslerimizin ikna odalarina götürüldügünde Nurserter de vardi. Kendi milletvekilleriniz ile yüzlesin, “Yaptigimiz yanlisti ve özür dileyin” diyin biz de darbeci demeyelim. Kendi geçmisinizle yüzlesin.

Kiliçdaroglu o dönemler bizi ilgilendirmez diyebilir. 27 Nisan e muhtirasi verildiginde Sayin Basbakanimiz o zaman dimdik ilk defa Türk siyasi tarihinde dimdik durdugunda, bir CHP Genel Baskan Yardimcisi ‘Genelkurmayin tespitleri bizim tespitlerimizden farkli degil altina imzamizi atariz’ demisti. 27 Nisan’da CHP yöneticileri dolayli darbe tekrar olur mu? AK Parti kapatilirse bize iktidar kapisi açilir mi diye beklediler. Hiç ümitlenmeyin Kiliçdaroglu kimi yaniniza alirsaniz alin bu millet size iktidar yüzü göstermeyecek.

17-25 aralik kumpaslari olmus, Gezi olaylarinin öncesinde bir CHP milletvekili, ‘Eskiden ihtilaller olurdu simdi o komutanlari da tavsiye ettiler. ,kurtulus yolu da kalmadi’ diyor. Eger biz dönüp siz de darbecisiniz dedigimizde Misir’i kast etmistik. Yaralarindan gocundular. Ayaga kalktilar. Siz ne kadar ayaga kalkarsaniz kalkin. Milletin gösterdigi milli iradeye saygi göstermezseniz sizi yerinize oturturuz.

GENEL MÜDÜR BILE DIYEMEYECEGIM

28 Subat’a 27 Mayis’a her türlü darbe girisimine karsiyiz deyin yoksa darbeci unvanindan kurtulamazsiniz. Kiliçdaroglu kendi milletvekillerinin söyledigini takip edemiyor olabilir. Kendi milletvekili ile ilgili bilgisi kendisine soru soran muhabir kadar. Cumhurbaskanimiz ona Genel Müdür diyordu ama benim notum daha kittir, onu bile diyemeyecegim. Kiliçdaroglu daha sonra özellikle kendi döneminde imtihansiz kimsenin alinmadigi iddiasinda bulundu.

14 Temmuz 1998 kemal Kiliçdaroglu SSK Genel Müdürü, Sinava ihtiyaç olmadan 90’li yillarda herkes is ararken sinavsiz sekilde alinan elemanlar var. Bizi iktidarlarimizi kimse özellikle bu konularda ilzam edici ithamlarda bulunamaz. Kiliçdaroglu’nun genel müdürken yapilan bu uygulamalarda onlarca yakini, il baskanligi yapanlar için davetiye usulü ile verilen ihalelerin belgeleri elimizde. Sayin Kiliçdaroglu biz 12 yil da IMF önünde egilmekten kurtaran küresel bir ekonomi haline getirdik. Siz ise karda aldiginiz SSK’yi trilyonlarca dolar borçla devrettiniz.

Kiliçdaroglu 4 yil istiyor. Neden biliyor musunuz AK Parti dönemlerinde hazine doldu. Ekonomi bereketlendi. Rezervlerimiz rekor düzeyde. Gelecek rezervleri harcayacak alip sapkasini gidecek. Yok öyle yagma. Degil 4 yil 4 dakika bile bu memleket size ülkeyi emanet etmez".

“2015 HAZIRAN’I BIZIM IÇIN MILATTIR”

Basbakan Davutoglu, “Insallah 2015 seçimlerinde yine 3-0 yapmaya hazir miyiz. Nevsehir’in her bir mahallesini gezerek, Türk Demokrasi tarihinin rekorunu kirmaya hazir miyiz? Milletvekillerimiz ile omuz omuza daha yüksek bir oran almaya hazir miyiz? Hayirda rekabet bizim için iyidir. Her bir ilimizi kendi ilimiz gibi görürüz. Benim takdir ettigim Nevsehir’deki birlik ve beraberliktir. Birlik ve beraberlik bizi her zamankinden daha fazla ümitlendiriyor. Teskilatimiza emegi geçmis olanlara tesekkür ediyoruz. Ahirette olanlar da emin olsunlar ki Nevsehir’de bu bayragi tasiyan çok güçlü bir kadro var. 2015 Haziran’i bizim için büyük bir imtihandir. Türk demokrasisine tekrar AK Parti mührünü vurursak 2023 daha emin adimlarla gelecek. AK Parti kadrolari zafer kazanmak için degil, milletin rizasi için yola çikar. Aman ola ki rehavet bize yakismaz. Aksine basarinin ve zaferin sinir yok deyip yüzde 90’lara kadar Nevsehir’i tasiyacagiz” diye konustu.

Basbakan Ahmet Davutoglu, konusmasinin ardindan, videoyu seslendiren Emine Simsek’ten metnin Osmanlica çevirisini aldi.