Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 00:38
Advert

Advert

Davutoğlu, "Malatya için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tartıştım"

Bizi dizi program için Malatya'ya ziyarette bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: "O dönem iktidara büyük destek veren 2 il hiç bakanlık almamıştı. Biri Malatya biri Kahramanmaraş. Konya'dan sonra en çok oy da bu 2 ilden çıkardı. Buraya haksızlık yapıldığı kanaatindeydim. O zaman sayın Cumhurbaşkanı ile de tartışmıştım. O başka bir isimde ısrar etti. Ben 'Malatya'ya söz verdi. Hangi Milletvekili olacağını tartışırız ama Malatya'ya mutlaka bakanlık vereceğim' dedim" ifadelerini kullandı.

Siyaset
Giriş Tarihi : 12-06-2022 09:56
Davutoğlu,

Malatya ziyareti sonrası Vuslat TV'de Rıfat Gökçe'nin sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Davutoğlu, Malatya'ya Bakanlık verildiği dönemli ilgili açıklamada bulundu.

Davutoğlu o dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya'ya bakanlık verilmesine sıcak balmadığını iddia etti. Davutoğlu: "Anadolu'nun omurgasıdır Malatya. O yüzden Malatya'ya Bakanlık sözü vermiştim. Çünkü o zamanki iktidar partisine 12 yıl destek vermesine rağmen bakanlık alamamıştı. O dönem iktidara büyük destek veren 2 il hiç bakanlık almamıştı. Biri Malatya biri Kahramanmaraş. Konya'dan sonra en çok oy da bu 2 ilden çıkardı. Buraya haksızlık yapıldığı kanaatindeydim. O zaman sayın Cumhurbaşkanı ile de tartışmıştım. O başka bir isimde ısrar etti. Ben 'Malatya'ya söz verdi. Hangi Milletvekili olacağını tartışırız ama Malatya'ya mutlaka bakanlık vereceğim' dedim. Vekilliği Malatya'ya verdikte. Malatya iktidara verdiği desteğin karşılığını almak zorunda. O zaman ben bu hakkı vermeye çalıştım. Şimdi de en çok değer verdiğim şehirlerden biridir. Malatya'da güçlü olmayan bir partinin Türkiye'de güçlü olması zordur. O yüzden yoğun temaslarda bulundum. Malatya'da yoğun ilgi gördüm. Malatyalı kadirşinastır. Güzel izlenimler edindim. Bütün Malatyalılar teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi. 

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR