Malatya
Giriş Tarihi : 22-01-2018 14:47   Güncelleme : 22-01-2018 14:47

Darende’ye Üstgeçitli Terminal Binasi

D300 karayolu üzerinde olmasi nedeniyle sehir içi ve sehirlerarasi yogun yolcu potansiyeli bulunan Darende ilçesine, Malatya Büyüksehir Belediyesi tarafindan üst geçitli Terminal projesi hazirlandi

Darende’ye Üstgeçitli Terminal Binasi

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre Büyüksehir Belediyesi tarafindan ulasimda kontrolün saglanmasinin yanisira kalite, konfor ve güvenliginin artirilmasi amaciyla ilçelerde yapilmasi planlanan Terminal projelerinden birisi de Darende için yapildi.

CAMI VE ÜST GEÇITLI PROJE

Fen Isleri Dairesi Baskanligi tarafindan 2.900 m2 arsa üzerine hazirlanan ve 3 kattan olusan projenin toplam insaat alani ise 3 bin m2’den olusuyor. Mimari projesi tamamlanan, elektrik statik çelik ve tesisat projeleri ise devam eden Darende Ilçe Terminali projesi içerisinde su özellikler bulunuyor: 4 adet yazihane, 4 adet dükkan, çay ocagi, büfe, güvenlik ve izleme odalari, yolcu bekleme salonu, emanet depolari, terminalden yolun karsisina geçis saglayan üst geçit, kafeterya, cami ve teras alanlari. Projede yer alan üst geçit çelik imalat ile yapilacak. Cami ise sekizgen kubbeye sahip olup minaresi ise çelikten imal edilecek. Terminal önüne ise araçlarin yolcu indirme-bindirme alanlari kemer tarzi andezit kaplama ile çelik kolonlar yapilacak.