Malatya
Giriş Tarihi : 21-06-2016 17:40   Güncelleme : 21-06-2016 17:40

Darende’de Selin Izleri Temizleniyor

Darende ilçesinde iki gün önce etkili olan saganak yagis, su baskinlarina neden olmus, birçok cadde ve ev sular altinda kalmisti. Felaketin ardindan hemen çalismalara baslayan Darende Belediyesi, selin izlerini temizlemeyi sürdürüyor

Darende’de Selin Izleri Temizleniyor

Çalismalari bizzat koordine eden Darende Belediye Baskani Dr. Süleyman Eser, bazi mahallelerde yola çamur, kaya ve diger malzemelerin sel ile gelmesiyle ulasimda yasanan aksamalarin ekiplerin aninda müdahalesi ile çözüldügünü söyledi. Ani bastiran yagisin sele dönüserek çevrede büyük etki olusturdugunu kaydeden Eser, “Darende’nin içerisinden geçen Malatya-Kayseri Karayolu’nun belli kesimlerinde selin getirdigi çamur birikintileri yapilan çalismalarla temizlendi. Fen Isleri ve Temizlik Hizmetleri müdürlüklerimize bagli ekipler, yollari temizleyerek gerekli düzenlemeleri yapti. Sellerin geldigi dere yataklarini inceleyip, çevredeki vatandaslarimizla görüserek geçmis olsun dileklerinde bulunduk. Sabaha kadar süren, Büyüksehir Belediyesi ekipleri ve itfaiyenin de destek oldugu çalismalarda yollar temizlenerek ulasim normale döndü, gerekli temizlikler yapildi. Ekiplerimiz bugün de derelerde temizlik çalismasini sürdürecek” diye konustu.

Sel dereleri ile ilgili Büyüksehir Belediyesi ve DSI’nin de destegini alarak kapsamli çalismalar yapilmasi gerektigine dikkat çeken Eser, Darende’nin etrafinin yüksek daglarla çevrili olmasinin asiri yagislarda etkili oldugunu belirtti. Yasanan afette bazi evlerin de selden zarar gördügünü kaydeden Eser, can kaybinin olmamasinin sevindirici oldugunu ifade etti. Eser, afetten dolayi tüm vatandaslara geçmis olsun dileklerini iletirken, halk egitim merkezi, gida yardimlarinin bulundugu deponun da selden etkilendigini ve ekiplerin temizlik çalismalarina araliksiz devam ettigini aktardi. Eser ayrica Malatya Valisi Mustafa Toprak’in, telefonla yasanan afet hakkinda bilgi alarak, geçmis olsun dileklerini ilettigini sözlerine ekledi.