Malatya
Giriş Tarihi : 10-06-2010 09:50   Güncelleme : 10-06-2010 09:50

Danistay’dan yargi yolunu açan karar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafindan özellestirilen Sümerbank Fabrikasi alaninda yapilan insaat çalismasi ile ilgili yaptigi suç duyurusu yapilmisti.

Danistay’dan yargi yolunu açan karar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafindan özellestirilen Sümerbank Fabrikasi alaninda yapilan insaat çalismasi ile ilgili yaptigi suç duyurusu yapilmisti. Bunun üzerine baslatilan sorusturma kapsaminda Içisleri Bakanligi’nin bir önceki dönem belediye baskani ve ilgililer hakkinda "Islem yapilmasina gerek yoktur" kararinin Danistay tarafindan bozuldugu açiklandi.

 

“Halkimizi bilgilendirmeye devam edecegiz”

 

MHP Il Baskani Ömer Ekici yaptigi yazili açiklamada, "Bildiginiz üzere daha önce eski Sümerbank, Mensucat Fabrikasi alaninda yapilan Alis Veris Merkezi insaati ve insaat sürecinde yasanan usulsüzlükler ile ilgili olarak; dönemin Belediye Baskani ve Belediye Meclis Üyeleri ile ilgili davalar açmistik ve suç duyurusunda bulunmustuk. 18.02.2009 tarihli bu sikayetimiz üzerine Cumhuriyet Bassavciligi tarafindan baslatilan sorusturmada adi geçen süpheliler hakkinda; Içisleri Bakanligi Mahalli Idareler Genel Müdürlügü’nün, 05.02.2010 tarihinde Içisleri Bakani’nin ayni tarihli onayi ile islem yapilmasina gerek olmadigi karari verilmisti. Milliyetçi Hareket Partisi Il Baskanligi olarak konuyu takibimiz, yapmis oldugumuz itirazimiz sonuç vermis ve Danistay Birinci Dairesince Içisleri Bakanligi’nin; sikayetin isleme konulmamasina iliskin kararinin kaldirilmasina, 22.04.2010 tarihinde karar verilmis ve bu kararla anilan döneme iliskin sorumluluklari bulunanlarin yargilanmasinin önü açilmistir. Milliyetçi Hareket Partisi Il Baskanligi olarak bundan sonraki sürecinde de takipçisi olmaya ve sizler araciligiyla halkimizi bilgilendirmeye devam edecegiz" seklindeki ifadeleri kaydetti.

 

Altin Kayisi Oteli.nin durumu

 

Ekici, Il Özel Idaresi tarafindan özellestirilerek mülkiyeti satilan Altin Kayisi Oteli’nin yapi insaat yogunlugunun 1.50.ye çikarildigini iddia ederek, "Kisa süre önce satin alinan bu yer satildigi tarihte ayni insaat olanagina sahip bulunsa degerinin daha yüksek olacagi herkesin malumudur" ifadesini ileri sürdü.