Malatya
Giriş Tarihi : 20-06-2015 12:31   Güncelleme : 20-06-2015 12:31

Damizlik Koçlar Temmuz'da Dagitiliyor

Malatya Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, Tarim, Gida ve Hayvancilik Bakanliginin destegi ile yetistiricilere önümüzdeki aydan itibaren damizlik koçlarin dagitilacagini söyledi

Damizlik Koçlar Temmuz'da Dagitiliyor

Akin, yüzde 80’ninin bakanligin destekledigi proje ile Malatya’da önümüzdeki ay yetistiricilere 170’e yakin damizlik koç dagitilacagini söyledi. Suana kadar özellikle ilçelerden bu destek için çok fazla basvurunun olmadigina dikkat çeken Akin, 2018 yilina kadar devam edecek yüzde 80 devlet destekli damizlik koç uygulamasina yetistiricilerin ilgi göstermesini istedi.
Bu desteklerden en iyi sekilde faydalanilmasi adina birlik olarak ilçe, mahalle ve köy toplantilari düzenlediklerini belirten Akin, yetistiricilerin de bu desteklerden faydalanmasi adina il ve ilçe tarim müdürlüklerine basvurmalarini istedi. Akin, “Insallah alacagimiz damizlik koçlarin verimi yüksek olur ve amacina hizmet eder. Malatya ekonomisine hizmet etmesi adina 170’e yakin damizlik koçu önümüzdeki ay yetistiricilere dagitacagiz” diye konustu.
Burada il müdürlüklerinin yani sira kendilerine ve yetistiricilere de büyük görevler düstügünü ifade eden Akin,verilen desteklerin amacina ulasmasi adina mücadele ettiklerini söyledi.
Akin, son olarak ise tüm yetistiricilerin ve Malatyalilarin Ramazan ayini tebrik etti.