Sağlık
Giriş Tarihi : 15-11-2021 15:32   Güncelleme : 15-11-2021 15:32

Daha Orantılı Çene Yapısı Mümkün

Yüz alt kısmında yer almakta olan çene bölgesi, farklı nedenlerden dolayı kimi zaman yüz ile orantılı olmamasından dolayı şikayet edilen bir bölgedir. Orantısı olmayan çene çizgisi, yaşın ilerlemesinden dolayı çene çizgisinin kaybolması gibi durumların sonucunda bu bölge kötü bir görüntüye sahip olabilmektedir.

Daha Orantılı Çene Yapısı Mümkün

Çene bölgesinin daha güzel ve keskin bir görünüme sahip olmasını isteyen pek çok kişi konu ile alakalı araştırmalar yapıyorlar. Ancak daha önceki dönemlerde bu tarzda işlemler oldukça meşakkatli oluyordu. Buna bir de iyileşme süreci eklendiği zaman pek çok kişi ne kadar istiyor olsalar da bu konuda işlem yaptıramıyorlardı. Şimdilerde ise jawline dolgusu Malatya uygulaması ile beraber istenilen sonuçların elde edilmesi çok daha kolay ve mümkün bir hale gelmektedir.

 

Jawline Dolgusu Nedir?

Dermal dolgu malzemeleri özellikle de son dönemlerde estetik anlamda sıklıkla kullanılmaya başlamaktadır. Pek çok alanda kullanıldığı gibi jawline dolgusu Malatya uygulaması için de dermal dolgu malzemeleri tercih edilmektedir. Alanında uzman olan kişiler tarafından bu dolgu malzemeleri cildin belirlenmiş olan noktalarına enjekte edilmektedir. Yapılacak olan işlemler ile beraber ciltte hacim artışı sağlanırken aynı zamanda çok daha simetrik bir görüntünün çıkartılması sağlanacaktır. Günümüzde www.gulbaharsarac.com uzmanları tarafından yapılmakta olan işlemlerin sonucunda çene çizgisi yeniden şekillenerek onarılacaktır.

En iyi sonuçların elde edilmesi adına jawline dolgusu Malatya uygulaması tamamen kişinin ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirilmektedir. En iyi sonuçların elde edilebilmesi adına öncelikli olarak kişinin çene yapısı incelenmekte ve ne tarzda bir uygulamanın yapılması gerektiği hakkında gerekli netleştirme işlemleri yapılmaktadır. Her yüz yapısı birbirinden farklıdır ve çenenin yüz ile uyumlu olması adına alanında uzman kişilerin incelemelerini doğru olarak yapması son derece önemli olacaktır. Gerekli ön çalışmaların yapılmasından sonra gerçekleştirilecek olan işlemler yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Kullanılacak olan dolgu malzemesinin miktarı, uygulamanın yapılacağı alana ve gerçekleştirilecek işlemlere bağlı olarak değişim göstermektedir. Bundan dolayı uygulama ile alakalı net bilgilerin elde edilebilmesi adına doğru isimler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Uygulamanın acısız olması adına lokal anestezi yapılmaktadır. Böylece herhangi bir ağrı ya da acı hissi ortaya çıkmadan gerekli işlemlerin yapılması sağlanacaktır.

 

Jawline Dolgusu Sonrası Dikkat Edilecekler

 

Son dönemlerde yalnızca kadınlar değil erkekler tarafından da tercih edilmekte olan jawline dolgusu Malatya uygulaması oldukça konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Kişi, uygulama sonrasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan günlük yaşantısına devam edebilmektedir. Çok nadir de olsa uygulamanın yapılmasından sonra cilt yapısına bağlı olarak enjeksiyon kaynaklı şişlik ya da hafif kızarıklık ve şişlik ortaya çıkabilmektedir. Lakin kendini gösterebilecek olan bu durum çok kısa bir süre içerisinde ortadan kaybolacaktır. Uygulamanın hemen sonrasında etkileri görülecek olan bu uygulama, uzun süre kalıcılığını koruyabilecektir. Uygulamanın yapılmasından sonra dolgunun bölgeye tam olarak oturması adına belirli bir süre bölgenin darbelerden ve baskıdan uzak kalması gerekmektedir.

 

Çene yapısının çok daha etkileyici bir görünüme sahip olmasını sağlayan jawline dolgusu Malatya işlemi için hyalüronik asit kullanılmaktadır. Bu asit de hali hazırda insan vücudunda yer almakta olan bir madde olarak bilinmektedir. Dolayısıyla işlem son derece güvenilirdir. Ancak arzu edildiği zaman dolgunun eritilmesi de mümkün hale gelmektedir. Bunun için kullanılacak maddenin içerisinde, zamanla erimesini sağlamakta olan hyalüronidaz enzimi de yer almaktadır. Dolgunun uygulandığı bölgeye bu enzimin enjekte edilmesi ile beraber dolgu eriyecektir. 24 saat içerisinde de bölgedeki dolgu tamamen ortadan kaldırılmış olacaktır.