Spor
Giriş Tarihi : 10-07-2014 14:12   Güncelleme : 10-07-2014 14:12

Cüneyt Çakir'a tam Not

0-0 esitlikle tamamlandigi, penalti atislari sonucunda Arjantin'in 4-2 kazandigi yari finalde Cüneyt Çakir'in maç içindeki kritik pozisyonlarda dogru karar vermesi Türk hakemligi adina bir övünçtü.

Cüneyt Çakir'a tam Not
 0-0 esitlikle tamamlandigi, penalti atislari sonucunda Arjantin'in 4-2 kazandigi yari finalde Cüneyt Çakir'in yardimciliklarini Bahattin Duran ve Tarik Ongun’un da maç içindeki kritik pozisyonlarda dogru karar vermeleri Türk hakemligi adina bir övünçtü.


FIFA Dünya Kupasi Brezilya 2014'te daha önce Brezilya-Meksika ve Cezayir-Rusya maçlarini ve dün gecede Arjantin ile Hollanda arasinda Sao Paolo'da oynanan yari final müsabakasini yöneten Çakir, UEFA EURO 2012'de yönettigi yari finalin ardindan Milli Takim müsabakalari seviyesinde bir büyük basariya daha imza atmis oldu.

FIFA Dünya Kulüpler Sampiyonasi'nda final yöneten Çakir, UEFA EURO 2012'nin yani sira FIFA U20 Dünya Kupasi, UEFA Sampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde yari finaller yönetmis, UEFA Sampiyonlar Ligi Finali'nde dördüncü hakemlik yapmisti. Cüneyt Çakir ayrica Dogan Babacan'in 1974'teki katilimindan 40 yil sonra FIFA Dünya Kupasi'nda maç yöneten ilk Türk hakem olmustu.

Çakir ve yardimcilarina destek vermek amaciyla Brezilya'ya giden TFF Hakem Isleri Müdürü Burçin Keskin, MHK Egitim Direktörü Oguz Sarvan ile MHK Üst Klasman Gözlemcisi ve Cüneyt Çakir'in babasi Serdar Çakir da maçi stadyumdan takip etti.

Maçi penaltilarla kaybeden Hollandali futbolcular ve Arjantinli futbolcular maçtan sonra hakem triosunu tebrik ettiler.

Maç sonu duygularini gizleyemeyen TFF Gözlemcisi ve ayni zamanda Cüneyt Çakir'in babasi Serdar Çakir; "Allaha sükrediyorum, bu maçtan da hatasiz olarak maçi yönetti. Türkiye adina bu gurur verici. Cüneyt'in hata yapmasi Türkiye adina bir eksi olacakti. Çok sükür hakem tirosu çok güzel bir maç çikardilar ve Türk hakemligini zirveye çikarmaya devam ediyorlar. Ayrica Cüneyt'in maçini izlemeye bizi buraya görevlendiren TFF Baskani Yildirim Demirören basta olmak üzere TFF yetkilerine çok tesekkür ediyorum. Bu mutluluk Dünya Kupasi'nda kaç kisiye nasip olacagi belli olmaz. Oglumu seyretmek bize nasip oldu diyerek çok mutlu oldugunu" söyledi.