Siyaset
Giriş Tarihi : 24-06-2021 19:17   Güncelleme : 24-06-2021 19:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’ya Davet Edildi Yatırımları Açacak!

​​​​​​​Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile özel bir görüşme gerçekleştirerek, kendisine Malatya’nın 13 ilçesinin temsil edildiği ağaç yapılardan yücelen kayısı hediyesini takdim etti. Başkan Gürkan ve Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık tarafından Malatya’ya davet edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hem Kızılay Lojistik Merkezi’nin, hem de Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarının açılışını gerçekleştirmek üzere uygun bir tarihte Malatya’ya gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’ya Davet Edildi  Yatırımları Açacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’na katılmak üzere Ankara’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Malatya yatırımlarına yönelik özel bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a  Malatya halkı adına “ Kıymetli Cumhurbaşkanımız,  Hemşerimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan, insanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yu Anayurt yapan desten şehri, “ Güneşin Altın Yumurtası” kayısı başkenti Malatya’dan; her sokağında huzur kokan coğrafyası ve vefalı insanları adına; Kayısımıza, kayısının tanıtımına ve “Dar’ül Rifat” diye anılan seçkin insanların şehri Malatya’ya geçmişten geleceğe tüm destekleriniz için şükranlarımızı arz ederiz. Sağlığınız daim, makamınız ali, ikbaliniz efzun, muhabbetiniz payidar olsun!” ifadelerinin yer aldığı Malatya’nın 13 ilçesinin temsil edildiği ağaç yapılardan yücelen altın kayısı hediyesini takdim etti.

DAVETİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Malatya’ya verdiği özel önem ve desteklerden ötürü teşekkürlerini ileten Başkan Gürkan  Konuyla ilgili gazetemize özel değerlendirmelerde bulundu.  Gürkan, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Malatya’ya davet ettiklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımızı, hem vagon fabrikasının yerine yapılan Kızılay Lojistik Merkezi’nin açılışı, hem de Büyükşehir Belediyemizin son dönemde inşa çalışması tamamlanan, Yeni Kongre ve Fuar Merkezi, Lisanslı Depo, Kızılay Üretim Tesisi, Altay Kışlası Sosyal Tesisleri, Spor Tesisleri, Parklar, Yollar ve Restorasyonu tamamlanan tarihi eserler gibi birçok hizmetimizin açılışına davet ettik. Cumhurbaşkanımız davetimizi geri çevirmedi. Kendileri,  uygun bir tarihte yatırımlarımızı açmak  üzere Malatya’ya geleceklerdir.” dedi.

Nihal Ağca