Sağlık
Giriş Tarihi : 02-07-2021 07:03   Güncelleme : 02-07-2021 07:03

Covid- 19 Yerini Diğer Hastalıklara Bıraktı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine Covid19 nedeniyle başvuran hasta sayısında düşüşler devam ediyor. Diğer yandan normal servis hastalarında ise önemli oranda artış yaşandı. Hastanede yapılan aşılama çalışmalarında ise 100 bin rakamına ulaşıldı

Covid- 19 Yerini Diğer Hastalıklara Bıraktı

Konuyla ilgili olarak gazetemize değerlendirmelerde bulunan Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi  Prof.Dr. Erdal Aktürk; “Hastanemizde Covid 19 pandemisi nedeniyle şu an servislerimizde 45 servis hastamız yatmaktadır. 30 hastamız yoğun bakım ünitesinde, 21 hastamızın da cihaza bağlı olarak tedavisi devam etmektedir. Diğer yandan hastanemizde yapılan aşılama çalışmalarında ise 100 bin rakamına ulaşıldı” dedi.

Covid vakalarındaki düşüşlere paralel olarak servis hastalarında artışların başladığını kaydeden Prof.Dr Aktürk bu konuda da yaptığı değerlendirmede şunları söyledi. “1 Temmuz tarihinden itibaren normalleşmeye yönelik adımlar atılmaya başladı. Bunun la birlikte hastanemiz polikliniklerinde de hasta yoğunluğu yaşanmaya başladı. Uzun süredir hastaneye gelmelerini covid nedeniyle erteleyen vatandaşlar artık randevularını alarak poliklinikleri doldurmaya başladılar. Burada bu hastalarımıza şunu tekrardan hatırlatmak istiyoruz. Covid 19 tehlikesi henüz tamamen geçmemiştir.  Hastalarımızdan ricamız hastaneye çok erken gelmemeleri, randevu saatinden 10-15 dakika önce gelerek kayıt yaptırmaları yeterli olacaktır. Mümkün olduğunca da şayet refakatçiye ihtiyaç yoksa hastaneye yalnız gelmelerini de rica ediyoruz. Bu konuda hastalarımızdan ve hasta yakınlarımızdan anlayış ve destek bekliyoruz.”

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)