Siyaset
Giriş Tarihi : 17-01-2021 21:08   Güncelleme : 17-01-2021 21:08

Cömertoğlu: “Araç Değişikliği Yaptık!”

31 Mart seçimlerinin üzerinden neredeyse 2 yıl geçti. Seçimlerin sonuçlanmasından bu yana sessizliğini koruyan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, seçim sonrası yaşananlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cömertoğlu: “Araç Değişikliği Yaptık!”

10 Yıl boyunca Ak Parti’de Belediye Başkanı olarak görev yapan Başkan Haluk Cömertoğlu, en son yapılan 2019 yerel seçiminde CHP’ye geçerek seçimi bir kez daha kazanmıştı. Partinin sadece bir araç olduğunu vurgulayan Başkan Cömertoğlu,  amaçlarının Arapgir’e hizmet etmek ve İlçenin markalaşmasını sağlamak olduğunu söyledi.  2019 yılında Arapgir halkının teveccühü ile tekrar belediye başkanı seçilen Haluk Cömertoğlu ile Arapgir’de seçimler sonrası yaşananları konuştuk. AK Parti’den CHP’ye geçişini ben sadece araç değişikliği yaptım amaç aynı diye yorumlayan Başkan Cömertoğlu “İşinde çok iyi olduklarını düşünen yetersiz kişiler Malatya için söylüyorum bunu genelden özele indim bunlar siyasetçiye dayanmış sermaye güçleri ve siyasetçiler kendilerini ve yaptıklarını övmekten her işte öne çıkmaktan ve yapamayacağı işlere talip olmaktan hiçbir rahatsızlık duymuyorlar ve duymazlarda zaten.” dedi.

CHP’yi neden tercih ettiğini açıklayan Başkan Cömertoğlu,”2019 yerel seçimlerinde halkın istek ve teveccühü doğrultusunda bir karar verdik. Bu kararımız araç değişikliğiydi amaç değişikliği değildi. 10 Yıl boyunca AK Parti’de Belediye Başkanı olarak bölgeye ve Arapgir’e hizmet etmeye Türkiye’nin öncelikleri doğrultusunda fırsatlar oluşturmaya çalıştık. Tabi bu halkımız nezdinde de karşılık bulmuş olacak ki bizi bırakmadı ve Cumhuriyet Halk Partisinin yoğun teklif ve çağrıları sonucu kararımızı o yönde verdik. Bu karar zor bir karardı çünkü benim için araç değişikliğiydi ama birilerinin Türkiye’de parti yönetimiyle artık iktidar olma, partiler üzerinden başkan olma, partiler üzerinden vekil olma alışkanlığı her yere nüfuz etmişti hatta bazı dilden dile gezen AK Parti dışında kimsenin kazanma şansı yok geleneksel bir tabir vardır semerini bile koysanız hesabı yapanlar o gün hüsrana uğradılar.” sözlerini kullandı.

“BİZ DURUŞUMUZU HİÇ BOZMADIK”

31 Mart seçimlerinde Ak Parti döneminde Arapgir ’de hiç yaşanmamış bir olayın gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Cömertoğlu,” Biz duruşumuzu bozmadık çünkü bizim bir Devlet geleneğimiz var Arapgir Devletlerin kurulduğu, Beylerin yetiştiği, Paşaların nam saldığı, İlim irfan ve medrese kültürüyle bugünlere ulaşmış Cumhuriyeti kurmuş, Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne de her alanda insan kaynaklarını her yerde Devlet kültürüyle tutabilmiş hizmet edebilmiş bir geleneğin adıdır. ‘Geçmişten Geleceğe Gelenekten Geleceğe’ stratejisi olan bir yerleşim bölgesi. Roma döneminde bölgenin en önemli eyaletlerinden birisi ve 12. Derbent dediğimiz merkez. Biz burada 10 yıl geleneği ihmal etmeden geleceği inşa etme adına bir üstlenmiştik ve bunu imkânlar neticesinde elimizden geleni yaptık.  AK Parti iktidarı döneminde aldığımız, almak isteyip de alamadığımız hem politik hem ayak oyunlarıyla birçok konu var fakat 31 Mart 2019 tarihinde Arapgir’de olmamış bir şey oldu araç değişikliği amacı aynı olan insanlar için karşılık buldu. 1950 yılından bu yana CHP iktidarının olmadığı bir yerde Cumhuriyet Halk Partisinin belediyeciliği ve hizmet edebileceği bir alana döndü.” İfadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla