Eğitim
Giriş Tarihi : 11-11-2021 17:33   Güncelleme : 11-11-2021 17:44

Çocuklardan Okuma Etkinliği

Bu yıl 8 Kasım, 14 Kasım tarihleri arasında çocuklara okumayı sevdirmek ve kitap okuma alışkanlıklarını aşılamak amacıyla kutlanan Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle çocuklar hürriyet parkında bir araya gelerek kitap okuma etkinliğinde bulundular.

Çocuklardan Okuma Etkinliği

İl Halk Kütüphanesi organizesinde düzenlenen etkinlikte, çocuk okuyucular okudukları kitaplardan çıkardıkları özetleri Öğretmenleri Nilüfer Zontul Aktaş nezaretinde hazırlanan panoya asarak etkinliğe katkı sundular. Burada öğrencilere hitaben bir konuşma yapan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muzaffer Tekin Her yıl Kasım ayının ikinci pazartesi günü dünya çocuk kitapları haftası olarak kutlanmakta olduğunu kaydederek;  şöyle konuştu. “Düzenlemiş olduğumuz etkinliğimizi Dünya Çocuk Haftasına dikkat çekmek amacıyla, çocukların kitaba ve kitap okumaya olan ilgilerini artırmak ve haftaya dikkat çekmek amacıyla Halil İbrahim Işık İlkokulu ile beraber düzenledik. Erken yaşta kitaplarla tanışan çocukların dil becerilerinin ve kelime hazinelerinin yaşıtlarına göre daha çabuk geliştiği saptanmıştır. Kitap, çocuğun hayal gücünü, yaratıcılığını sorun çözme yetilerini geliştirir. Çocuk iyi ve kötüyü kitaplardan öğrenir. Kitaplar hayal ve gerçek arasındaki köprüyü oluşturur. Bu vesile ile velilerimizden geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza kitap okumalarını teşvik etmelerini istirham ediyoruz. Düzenlenen bu etkinliğimize katılım sağladıkları için öğretmen ve yazar Nilüfer Zontul Aktaş’ a, Okul idaresine, öğrencilerine ve velilerine ve siz değerli basın mensuplarına teşekkür ederim.”

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler okudukları kitabı temsil eden, çınar yapraklarına yazmış oldukları isimlerini panoya yapıştırarak etkinliği sonlandırdılar. Programa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muzaffer Tekin, Halil İbrahim Işık İlkokulu Müdürü Hakan Takgün, okul öğretmeni Nilüfer Zontul Aktaş, Öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz