Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 16:07
Advert

Advert

Çobanoğlu ve Yaşar Ailelerinin Mutlu Günü

Malatya’nın tanınmış ailelerinden Çobanoğlu ve Yaşar Ailelerinin evlatları olan Beyza ile Mehmet Akif çifti, özel bir mekânda düzenlenen merasimle dünya evine girdi.

Malatya
Giriş Tarihi : 19-06-2022 15:42   Güncelleme : 19-06-2022 17:33
Çobanoğlu ve Yaşar Ailelerinin Mutlu Günü

Çok sayıda davetlinin katıldığı düğün töreninde çiftlerin nikâhları, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tarafından kıyıldı. Başkan Çınar, evliliğin özünün sevgi ve saygı olduğunu belirterek, karşılıklı anlayışın ömür boyu mutluluğun sırrı olduğunu söyledi. Beyza ile Mehmet Akif Yaşar çiftine ömür boyu mutluluklar dileyen Başkan Çınar, “Hayatlarını birleştiren çiftlerimize sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir ömür diliyoruz. Aile bağlarımız ne kadar güçlü ve sağlam ise toplumun temeli de o kadar güçlü demektir. Sağlam bir temel üzerinde yükselen aile değerlerinin ülkemiz ve devletimiz için büyük önem taşımaktadır. Toplumun birlik ve beraberliği hiç şüphe yok ki aile ortamında başlamaktadır” diye konuştu.

Nikâh cüzdanı ise Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından Beyza ve Mehmet Akif Çiftine verildi. Nikah cüzdanını teslim ederken temennilerde bulunan Başkan Gürkan,” İyi günde, kötü günde birbirinize destek olmanızı, problemlerinizi kendi aranızda çözmenizi temenni ediyorum. Küçük şeyleri kendinize mutsuzluk olarak ifade etmeyeceksiniz. Evlilik cüzdanınızı her ikinize armağan ediyorum ve ömür boyu da mutluluklar diliyorum” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası başlayan program düğün yemeği, takı merasimi ve hatıra fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Özel bir toplantı salonunda gerçekleştirilen Düğün merasimine, Ak Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkçi, Ak Parti Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı,  Ak Parti 26. Dönem Milletvekilleri Nurettin Yaşar ve Mustafa Şahin, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İş ve siyaset dünyasının önemli isimleri katılarak gençlerin mutluluklarına şahitlik ettiler.

Düğün merasimi sonrası misafirlerini uğurlayan Yaşar Ailesi, ”Evlatlarımızın bu mutlu gününde bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm protokole, aile dostlarımıza ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur, ‘Evlenen, imanın yarısını tamamlamış olur, kalan yarısı hakkında ise Allah'tan korksun!’ diye. Peygamber hadisini gerçekleştiren ve yuva kuran çocuklarımıza da bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Yuva kurmak isteyen tüm gençlerimize de rabbim kolaylıklar versin. İnşallah gençlerimiz Peygamber hadisini yerine getirerek güzel bir yuva kurar.” ifadelerine yer verdi.

Çobanoğlu  Ailesi ise, ”Bu mutlu günde evlatlarımızın sevincine şahitlik ettik. Rabbim bir ömür boyu mutluluklar nasip etsin. Bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.  

Bu mutlu günde kendilerini yalnız bırakmayan misafirlere teşekkür eden Beyza ve Mehmet Akif Yaşar çifti,” Hayatımızın en mutlu gününü yaşadık. Çok mutluyuz. Bu anı ölümsüzleştirmek ve gelecekte fotoğraflara baktığımızda mutluluğumuzu tazelemek için aile dostlarımızı düğünümüze davet ettik. Ve gördük ki tüm misafirlerimiz davetimize icabet ettiler. Şimdi ise düğün sonrası valizimizin içerisine kucak dolusu anılarımızı koyacağız. Hatırı sayılır ve çok değerli misafirlerimize tekrar teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

>>> A. Vahap Kaygusuz -  A. Nihat Yavuz

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR