Malatya
Giriş Tarihi : 22-08-2017 17:45   Güncelleme : 22-08-2017 17:45

Çoban Müzesi Için Destek Talebi

Malatya Kültür ve Turizm Il Müdürü Levent Iskenderoglu’nu ziyaret eden Malatya Ili Damizlik, Koyun ve Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, Çoban Müzesinin gelistirilip genisletilmesi için Iskenderoglu’ndan destek talebinde bulundu

Çoban Müzesi Için Destek Talebi

Ziyarette konusan Ihsan Akin, 6 ay önce göreve baslayan Iskenderoglu’na yeni görevinin hayirli olmasini temenni ederek, uzun ugraslar sonucu kurduklari Çoban Müzesi hakkinda bilgiler verdi.

Akin, Çoban Müzesi için Iskenderoglu’ndan destek isteyerek, “Yaklasik iki senedir Çoban Müzesi ile ilgili yogun bir çalismamiz oldu ve nihayetinde müzemizi kurduk. Bu baglamda Müdürümüz de gerekli destegi saglarlarsa Çoban Müzemizi daha da gelistirip, genisletmek istiyoruz” ifadelerini kullandi.
Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren Kültür ve Turizm Il Müdürü Levent Iskenderoglu ise, Çoban Müzesinden dolayi Baskan Akin ve ekibine tesekkür ederek, “Ben sahsen müzenin Malatya’ya ve bölgeye katkilarinin olacagini düsünüyorum. Ilgili kurum ve kuruluslar ile gerekli yazisma ve çalismalari yaparak Çoban Müzesi için birlige gerekli destegi saglayacagiz” diye konustu.
Konusmalarin ardindan Birlik Baskani Ihsan Akin, Kültür Turizm Il Müdürü Levent Iskenderoglu’na çobanlarin giydigi kepenek keçe ve minyatür tablosu hediye etti.