Eğitim
Giriş Tarihi : 29-04-2013 09:53   Güncelleme : 29-04-2013 09:53

CMYK semineri verildi

Malatya’da, Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK) uygulamalari mesleki egitim semineri düzenlendi.

CMYK semineri verildi

Halk Egitim Merkezi Salonu’nda, Türkiye Barolar Birligi (TBB) ve Malatya Barosu isbirligi ile düzenlenen seminere, Bassavci Muzaffer Sayin, Baro Baskani Eyüp Kutlubay, jandarma ve emniyet görevlileri, ilgili ve yetkililer katildi.
Seminerin açilis konusmasini yapan Baro Baskani Eyüp Kutlubay, Çin atasözünü hatirlatarak, “Sende bir yumurta var, bende de bir yumurta var. Sen sendeki yumurtayi bana ver, ben de bendeki yumurtayi sana vereyim, neticede sen de bir yumurta var, bende de bir yumurta var. Ama, sende bir bilgi var, bende de bir bilgi var. Sen sendeki bilgiyi bana ver, ben de bendeki bilgiyi sana vereyim, neticede sende de bende de iki tane bilgi olur” ifadelerini kullandi.
“Bilgi paylasildikça çogalir. Bilgi artik sermaye araçlarindan bir tanesidir” diyen Kutlubay, “Klasik sermaye tabirinde para sermaye aracidir, ancak günümüzde Bilgi artik sermaye araçlarindan bir tanesidir” seklinde konusarak, bilgi paylasimi nedeniyle böyle bir seminerin düzenlendigini vurguladi.
Daha sonra, TBB Egitim Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Rifat Çulha, Bahçesehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof.Dr. Feridun Yenisey, ayni üniversiteden Prof.Dr. Ayse Nuhoglu ve Askeri Yargitay Onursal Baskani Fahrettin Demirag, suçu önleme görevi ve iddia görevi, yargilama görevi, istihbarat ve ön alan arastirmalari ve çapraz sorgu konularinda mesleki egitim semineri verdiler.