Siyaset
Giriş Tarihi : 30-06-2021 17:40   Güncelleme : 30-06-2021 17:46

Çinkılıç Memleket Partisi İl Başkanlığına Seçildi

​​​​​​​Muharrem İnce tarafından 4 Eylül 2020'de başlatılan Memleket Hareketi'nin devamı olan Memleket Partisi’nin Malatya’da teşkilatlanma süreci tamamlandı. Memleket Partisi Malatya İl Başkanlığına Benay Turfanda Çinkılıç getirildi.

Çinkılıç Memleket Partisi İl Başkanlığına Seçildi

Parti binasında düzenlenen basın toplantısı ile Memleket Partisi Malatya İl teşkilatı kamuoyuna duyuruldu. Yeni kurulan partinin İl Başkanlığına eskiden HİMYACDER Malatya Şube Başkanlığını yürüten Benay Turfanda Çinkılıç ’ın getirildiği duyuruldu. Toplantıda açıklama yapan Başkan Benay Turfanda Çinkılıç,” Sivas kongresinin yıl dönümü olan 4 Eylül 2020 de Memleket Hareketi olarak Halk için halkla beraber siyaset diyerek yola çıktık ve 18 Mayıs 2021 de Memleket Partimizi kurduk. Memleket Partisi, ülkenin her yanında gönüllü olarak harekete geçen kitlelerin inancı, isteği ve güveni sonucunda doğdu. Siyasete inancını yitirmiş,  haksız yere siyasetten dışlanan herkes için bir umut, alternatif oldu. Köklerini, Cumhuriyetin anti-emperyalist, kamucu, halkçı, devrimci ve laik dünya görüşünden almaktadır. Partimiz, toplumsal sorunları çözme kudretine sahip, hukuka ve ahlaka uygun politikaları kararlılıkla ve cesaretle uygulayacak bir iradenin vücut bulmuş halidir. Parti programımızda yer alan 6 ilke, Memleket Partimizin duruşunu net bir şekilde ortaya koymaktadır ve önümüzü göstermektedir. Bu ilkeleri sırasıyla sayacak olursak; Ebedi yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet hedefi ile yol almak. Terörün her türlüsünü kınamakla kalmayıp reddetmek. Dil, din, ırk mezhep, ve cinsiyet gibi her türlü ayrımcılığa karşı çıkmak. Kadına şiddete ve çocuk istismarına asla taviz vermemek. Siyasetten rant elde etmeye dur demek. Doğaya ve çevreye saygılı olmaktır.” dedi.

Memleket hareketinin ilk başlangıç sürecinde Genel Başkanları Muharrem İnce’yi aradığını ve Malatya teşkilatını kurmak için gönüllü olduğunu söylediğini belirten Çinkılıç, adaylar arasından kendisinin seçildiği için mutlu olduğunu söyledi. Şuan için Malatya’da 5 İlçede teşkilatlanmalarını tamamladıklarını kaydeden Çinkılıç,” Bizler cesur ve onurlu insanların yaşadığı, huzur ve barış içinde ve adil bir memleketin hayalini canlandıracağız. O hayal için hep birlikte çabalayacağız, çalışacağız ve halk iradesiyle geleceğimizi geri alacağız.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla