Asayiş
Giriş Tarihi : 19-10-2021 12:26   Güncelleme : 19-10-2021 12:26

Cinayet Davasında Beraat Kararı Çıktı

Mahkeme Heyeti, cinayetin meşru müdafaa ve zorunluluk hali kapsamında işlendiğine kanaat getirerek sanığın beraatına ve tahliyesine karar verdi.

Cinayet Davasında Beraat Kararı Çıktı

Olay, 24 Ekim 2020 tarihinde Battalgazi ilçesinin Aslanbey Mahallesi’nde meydana gelmişti. İddianamedeki detaylara göre; Arafat Yalçın (20 ) ile Burak Doğan gündüz saatlerinde kavga etti. Her ikisinin arkadaşları Arafat Yalçın ile Burak Doğan’ı arasını bulup barıştırmak için gece yarısı bir araya getirdi. Buluşma da Arafat Yalçın üzerindeki tabanca ile Burak Doğan’a ateş açarken, bu esnada Volkan Doğan’da üzerindeki tabanca ile Arafat Yalçın’a ateş açtı. Olay da Arafat Yalçın ve Burak Doğan yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Arafat yalçın hayatını kaybetti.

Cinayetin işlendiği gün yakalanan Volkan Doğan, (22) tutuklanarak cezaevine konulmuştu. 

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kasten öldürme” suçundan tutuklu yargılanan Volkan Doğan’ın yargılaması sona erdi.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık ile birlikte avukatları Mehmet Nuri Koşar, Bülent Topel ve Hüseyin cem katıldı.

Yapılan savunmaların ardından yargılamayı sonlandıran Mahkeme Heyeti, cinayetin meşru müdafaa ve zorunluluk hali kapsamında işlendiğine kanaat getirerek sanığın beraatına ve tahliyesine karar verdi.