Malatya
Giriş Tarihi : 25-01-2021 17:32   Güncelleme : 26-01-2021 14:41

Çınar Park Sahipsiz Kaldı

​​​​​​​ Orduzu'da bulunan ve tarihi Çınar ağacının koruma altına alınması ile birlikte dönemin  Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından 2017 yılında hizmete sunulan ve yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Battalgazi Belediyesi Galip Demirel Çınar Park'ı, Gürkan’ın ardından sahipsiz kaldı. Temizliği ve güvenli olması ile Malatyalının gözdesi olan Çınar Park’ta şimdi ise bakımsızlık hakim…

Çınar Park Sahipsiz Kaldı

Yaklaşık 4 yıldır hem Malatya hem de şehir dışından misafirlerini ağırlayan parka, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle vatandaşlar uğramayınca bakımı da aksadı.

 "VATANDAŞLAR DA İŞLERİN AKSADIĞININ FARKINDA"

Daha önce evlerine yakın olduğu için Çınar Parka geldiklerini ve burada bolca vakit geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar, parkın bakımsız kalması nedeniyle duydukları rahatsızlıkları şu sözlerle  dile getirdi," Çınar Parka sürekli gelirdik. Daha önce çok bakımlıydı ve her zaman gelmeye çalışıyorduk. Şimdi ise kamelyalar resmen çürümek üzere. Çimenler eskisi gibi değil. Suyun görüntüsü her şeyi anlatıyor zaten. Çok bakımsız kalmış."

"ARTIK AİLE YERİ DEĞİL"

Parkın bakımsızlığının yanında güvenliği noktasında da sıkıntıların olduğunu söyleyen vatandaşlar," Park önce ailelerin rahatlıkla geldiği bir yerdi. Şimdi ise aileleri bakışları ile rahatsız eden şahıslarla dolmuş durumda. Son ses müzik açarak elde tesbih, ağızlarında sigara ve küfürlü konuşmaları ile herkesi rahatsız eden gençler gruplar halinde parkı adeta işgal etmiş durumda. Bu durumun düzelmesi gerekiyor." dedi.

Haber Merkezi - Özel Haber