Malatya
Giriş Tarihi : 04-07-2015 12:16   Güncelleme : 04-07-2015 12:16

Çin mallari boykot edilsin!

Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, birligin dördüncüsünü düzenledigi iftar programinda Çin’de Uygur Türklerine yönelik zulme karsi boykot çagrisinda bulundu

Çin mallari boykot edilsin!

Her yil geleneksel olarak tarim ve hayvancilik teskilatina düzenlenen birlik iftar programi bu yilda Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri birligi binasinda verildi.        

Iftar yemegi öncesi konusan Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Ali Selvi, “Böyle önemli bir günde 11 ayin sultani ramazan ayinda bizleri bulusturdugu için koyun keçi birligi baskani Ihsan baskanima ve yönetim kuruluna ayrica tesekkür ediyorum. Tarim ve hayvancilik camiasi olarak da sizlerle burada beraber olmaktan son derece memnun oldugumu da belirtmek istiyorum. Türkiye’de böyle bir birlik binasi yok, birlik binasini da özellikle ilimize kazandirdigi içinde baskana tesekkür ediyorum” dedi.

BOYKOT KARARI

Birlik Baskani Ihsan Akin ise, Dogu Türkistan’da yasanan zulme karsi insanim diyen herkesi çin ürünlerine karsi boykot çagrisinda bulundu.

Akin, sunlari söyledi:  “Dördüncüsünü düzenledigimiz tarim ve hayvancilik teskilati iftar programina hepiniz hos geldiniz, bu önemli günde bir araya gelmemiz hasbihal etmemiz bizim içinde güzel oluyor. Bu iftarimiza icabet eden herkese tesekkür ediyorum. Tabi Islam alemi ise gerçek anlamda dünyanin her yerinde Müslümanlarin sikinti yasadigi bir dönemi yasiyoruz özellikle Dogu Türkistan’da yasanan Uygur Türklerine çinilerin yapmis oldugu zalimlikleri siddetle kiniyoruz, tüm vatandaslarimizi Çin mallarini boykota çagiriyoruz. Çünkü gerçek anlamda Çin’de Uygur Türklerine vahset yasatilmaktadir, bizde bu vahsete sessiz kalamayiz dünyanin neresinde olursa olsun tüm Islam alemi, Türkiye’de ve Dünya’da insanim diyen herkesin bu zulme karsi durmasi gerekiyor” diye konustu.

Konusmalarin ardinda tüm katilimcilarla iftara geçildi.

KIMLER KATILDI?

Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Ali Selvi, TARSIM Bölge Koordinatörü Bünyamin Kadak,  Battalgazi Tarim Meslek Lisesi Müdürü Idris Firat, Veteriner Odasi Baskani Ertugrul Özdemir, ziraat odasi baskanlari, birlik baskanlari, dernek baskanlari, il müdür yardimcilari, sube müdürleri, ilçe müdürleri, tarim personelleri ve yönetim kurulu katildi.