Malatya
Giriş Tarihi : 15-12-2017 18:07   Güncelleme : 15-12-2017 18:07

Cilt Bakimi ve Saç Dökülmesine Karsi

Erkeklerin ve kadinlarin yasamlarinda büyük bir sorun haline gelen cilt sorunu ve saç dökülmesine karsi alternatif çözüm olarak öne sürülen Isirgan otu sabunu tercih sirasinda listelerinin basinda yer aliyor. Cildi besleyici dogal bir ürün olmasi hasebiyle en çok cilt bakimi, saç dökülmesi, ciltte kabuklanmalar ve kepege karsi kullaniliyor

Cilt Bakimi ve Saç Dökülmesine Karsi

M. ALI GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Kadinlarin cilt sorunlarina ve özellikle erkeklerin korkulu rüyasi haline gelen saç dökülmelerine karsi birçok soruna çözüm olan isirgan otu sabunu, cildi besleyici dogal bir ürün olmasi hasebiyle en çok cilt bakimi, saç dökülmesi, ciltte kabuklanmalar ve kepege karsi kadinlarin ve erkeklerin tercih sirasinin baslarinda bulunuyor. Saglikli ve besleyici cilde ve saçlara sahip olmak için kadinlarin ve erkeklerin tercih ettigi Isirgan otunun faydalarini saymakla bitmediginin altini çizen çarsi esnafinda Aktar Eyüp Yildirim, Isirgan otu sabunu cilt bakimi disinda en çok saç dökülmesi için kullaniliyor. Ayni zamanda saçi beslerken, ciltte olusan dökülmelere de çok faydalidir. Ciltte kabuklanma ve kepege karsi bazi önemli faydalari da bulunmaktadir. Isirgan otu hormon dengeleyici oldugu için bütün ciltte kullanilabiliyor, cilt sorunlarinin birçogunda kullanilsa da spesifik olarak saç dökülmesi için tercih ediliyor. Saç dökülmesine karsi bunun yaninda sivilce gidermede yardimci olur. Ölü derileri temizleyerek cildinizi daha yumusak ve temiz bir duruma getirir. Cilt gözeneklerini açar. Siyah noktalari giderir. Cildi nemlendirir” dedi.

“ÇARE ISIRGAN OTU SABUNUNDA”

Özellikle cilt orunu ve saç dökülmesi problemleriyle karsilasan vatandas çareyi Isirgan otu Sabununda ariyor. Son dönemde Isirgan otu Sabununun birçok soruna karsi en çok tercih edilen ürünlerin basinda geldigini dile getiren çarsi Esnafindan Aktar Eyüp Yildirim, “Bilindigi gibi erkeklerde çok yasanan saç dökülmesine karsi birçok alternatif yollar deneniyor. Elimizdeki sabun ise cilt bakimi disinda en çok saç dökülmesi için kullaniliyor. Ayni zamanda saçi beslerken, ciltte olusan dökülmelere de çok faydalidir. Ciltte kabuklanma ve kepege karsi bazi önemli faydalari da bulunmaktadir. Isirgan otu hormon dengeleyici oldugu için bütün ciltte kullanilabiliyor, cilt sorunlarinin birçogunda kullanilsa da spesifik olarak saç dökülmesi için tercih ediliyor. Isirgan otu sabununda bizzat isirgan otu bitkisinin özü vardir, sabunun içinde de isirgan otunun parçaciklarini gözle görebilmek de mümkün. Isirgan içinde yag barindirdigi için saç kismina da yagi geliyor. Elimizde bulunan sabunlarin çogu ev yapimi sabunlardan olusuyor, tamamiyla dogal ortamda ve dogal ürünlerden meydana geliyor” diye konustu.

SAÇ VE CILT BAKIMINDA TERCIH EDILIYOR

Saç, cilt ve kozmetik sektöründe de çok kullanildigina dikkat çeken Aktar Eyüp Yildirim sunlari dile getirdi, “Isirgan otu sabunu, Vücudumuzda birçok yarari olan ve isirgan otundan yapilan bir sabun türüdür. Isirgan otu sabunu, saç, cilt, tirnak, kozmetik ve daha birçok alanda kullanilan bir sabun olarak biliniyor. Saç bakimindan, cilt bakimina kadar her alanda faydasi bulunan Isirgan otu Sabunu, Dogal olmasi nedeniyle diger sabunlara göre daha çok tercih edilen bir sabundur. Genelde erkeklerin kullandigi ve tercih ettigi bir sabun türüdür. Isirgan otunun sabunu tamamen isirgan otunun özelliklerini tasimakta, ayrica tamamen bitkisel olarak hazirlaniyor. Bu nedenle cilt üzerinde hiçbir olumsuz etkiye neden olmaz. Isirgan otu sabunu daha çok yagli cilde sahip olanlarca tercih ediliyor. Yagli ciltleri kontrol altina alarak cilt problemi dengesizliklerini düzenliyor. Ciltte maske görevi üstlenen isirgan otu sabunu kozmetik birçok üründen çok daha etkilidir. Üstelik düsük bir maliyete sahiptir. Isirgan otu sabunu birçok markette ve eczanede bulabileceginiz bir üründür. Hem zararsiz hem maliyetsiz hem de cilt problemleri üzerinde etkili olan bu sabunu vücudunuzda da kullanabilirsiniz. Sadece yüz de degil tüm vücutta da kullanabileceginiz bu sabun tirnak ve saç sagligi içinde oldukça büyük önem tasiyor. Isirgan otu sabunu kas, kirpik, saç, cilt ve tirnak sagliginda olumlu sonuçlar vermesinin nedeni sabunun içerigidir.”

ISIRGAN’IN BIN BIR DEVASI

Isirgan Otu Sabununun bin bir derde deva oldugunu belirten Aktar yildirim, “Sivilce gidermede yardimci olur. Ölü derileri temizleyerek cildinizi daha yumusak ve temiz bir duruma getirir. Cilt gözeneklerini açar. Siyah noktalari giderir. Cildi nemlendirir. Bazi insanlarin en büyük problemi olan kepek sorununa çok iyi bir çözümdür. Saçlarin daha hizli uzamasini saglar. Saç dökülmesini engeller. Banyo sirasinda bu sabunu kullanarak banyo yaptiginizda banyodan sonra kendinizi çok rahat hissedersiniz. Vücudunuzun herhangi bir yerinde karincalanma gibi seyler varsa onlari geçirir. Kirisikligi engeller. Selüliti engeller. Romatizmaya iyi gelir. Tirnaklarin kirilgan olmasindan kurtararak tirnaklarinizi güçlendirir. Cilde pürüzsüzlük kazandirir. Egzama gibi vücutta çikan yaralari iyilestirir. Cilde canlilik verir. Vücut isisini dengeler. Isirgan otu sabunu genellikle vücudunuzun her bölgesinde kullanabileceginiz bir üründür. Isirgan sabununu dizlerinizde olan agrilar, romatizma için kullanacaksaniz o bölgelerin her gün isirgan otu sabunu ile yikanmasi gerekir. Romatizmayi tam anlamiyla tedavi etmeyecek olsa bile agrinizi dindirebilir. Egzama gibi cilt üzerinde olusan yaralar için kullanacaksaniz her gün düzenli olarak isirgan otu sabununu o kisma sürmeniz gerekir. Eger tirnaklariniz çok narin ve kirilgan ise tirnaklariniza sürüp 15-30 dakika bekleyerek tirnaklarinizi yikamaniz bu sorundan kurtulmanizi saglar” seklinde konustu.