Sağlık
Giriş Tarihi : 14-01-2014 11:05   Güncelleme : 14-01-2014 11:05

Cildiniz artik uzman ellerde

Saglik alanindaki reformlara her gün bir yenisini ekleyen Inönü Üniversitesi Turgut Özal Tip Merkezi (TÖTM) en kisa sürede, estetik ve kozmetik dermatoloji ünitesini açti. merkez, hastaliklar yüzünden ciltteki bozulmalara, çatlaklara ve lekelere çözüm arayan hastalara uzman kadrosuyla en dogru ve en güvenilir hizmeti sunmayi hedefliyor.

Cildiniz artik uzman ellerde

Günümüz taleplerinin hizla degistigi süreçte kisilerin görselligi bir adim öne çikti. Kisiler saglikli olmanin yani sira saglikli bir dis görünüm için de kozmetik destege ihtiyaç duymaya basladi.

Sonsöz gazetesi olarak, konuyu dermatoloji alaninda yurt içinde ve yurt disinda birçok egitime katilmis olan alaninda uzman, Inönü Üniversitesi TÖTM Dermatoloji Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Yelda Kapicioglu’yla masaya yatirdik.

Cilt rahatsizliklarinin günümüzde giderek ciddi bir artis gösterdigini aktaran Prof. Dr. Kapicioglu, küresel degisimin ve çevresel faktörlerin de etkisiyle giderek artan cilt sorunlarin kisileri bir arayis içine yönelttigini söyledi.

KOZMETIK ÜNITEMIZ KISA ZAMAN SONRA HIZMETTE

Hastaliklar nedeniyle ciltteki bozulmalari düzeltmek, izlere, lekelere, çatlaklara çözüm arayan hastalara, uzman kadro ile en dogru ve en güvenilir ortami hazirlamak amaciyla kisa zaman içerisinde Estetik ve Kozmetik Dermatoloji ünitesini hizmete açacaklarini belirten Prof. Dr. Yelda Kapicioglu, “Amacimiz gerek hastaliklar nedeniyle gerekse de günes hasari ve yaslanmaya bagli olarak derideki bozulmalari düzeltmek, her türlü cilt sorununa çözüm arayan vatandaslarimiza uygun tedavi yöntemini olusturmak, bunun disinda yaslanma ile ortaya çikan yüz sarkmalarinda, kirisikliklarda, doku kaybini tekrar hacimlestirmekte faydasi olan  islemleri uygulamayi  planliyoruz” dedi.

HASTA ALIMI BASLADI

Malatya halkindan giderek artan talep oldugunu ve hasta alimlarina simdiden basladiklarini belirten Prof.Dr. Yelda Kapicioglu, “Yakinda açilisini yapacagimiz Estetik ve Kozmetik  Dermatoloji Ünitemizin  çok az eksiklikleri kaldi, bazi cihazlarimiz alim asamasinda, tüm bu eksiklikleri giderdigimiz vakit cilt ile ilgili her alanda hizmet verecegiz.  Ancak kimyasal peeling, botoks, dolgu, mezoterapi, saç ve kirisiklik PRP’si gibi  uygulamalara çoktan basladik” diye konustu.KISIYE ÖZEL HIZMET

Prof. Dr. Yelda Kapicioglu, sunlari bildirdi: “Devletin olusturdugu yeni bir programla özel kurumlarda hastalar nasil ücret ödeyip bu hizmeti aliyorlarsa ayni sekilde de üniversite arastirma hastanesinde de ücretle bu hizmeti alabilecek. Yani özel tedaviyle devlette de bu hizmet sunulacak.”