Malatya
Giriş Tarihi : 29-01-2017 19:27   Güncelleme : 29-01-2017 19:27

Çiftçiye Kayit Uyarisi

Damizlik koyun keçi yetistiricileri birligi baskani Ihsan Akin ve proje teknik personeli Yazihan ve Arapgir ilçelerinde küpe dagitimi ve bilgilendirme toplantisi yapti. Toplantida konusan birlik baskani Akin, Dogum döneminin basladigini belirterek, dogacak kuzularla alakali verilerin kayitlarin düzgün tutulmasi gerektigi konusunda çiftçileri uyardi

Çiftçiye Kayit Uyarisi

Ilk toplanti Yazihan belediye toplanti salonunda yapildi. Programa il Gida Tarim ve hayvancilik müdür yrd Zülküf Yildirimoglu, Yazihan Ilçe Müdürü Zafer Tanriverdi, Yazihan Belediye Baskan Vekili Kadir Yoldas, Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, teknik personel ve Yazihanli yetistiriciler katildi.                                                                                                                                                                                  

TALEPLER YERINDE DINLENDI

Burada konusan Il Müdür Yardimcisi Zülküf Yildirimoglu sunlari dile getirdi: “Karli zor hava sartlarini hep beraber biliyoruz. Yapilan çalismalari yerinde izlemek ve görmek için suanda bir arada bulunuyoruz. Bu çalismalarla ilgili bizden beklentiniz varsa sizleri de konusmalar arasinda dinleyecegiz. Bizim üstümüze düsenleri hangi safhada ne gibi talepleriniz var bu dogrultudaki çalismalarimizla beraber. Üstümüze düseni yapmakla mükellefiz ve yapacagiz insallah.”

“BIZ DESTEK IÇIN BURADAYIZ”

Yazihan Tarim Ilçe Müdürü Zafer Tanriverdi ise su sekilde konustu: “ Burada toplanmamizin amaci halk elinde islah projesinde bildiginiz malumunuz oldugu üzere dogum dönemi basladi, dogum dönemi basladigi için bir genel bilgilendirme yapmak dogan kuzularin özellikle ilk gün kuzu agirliklarin alinmasi ve bunlarin kimliklendirilmesi için gerekli çalismalari yapmamiz için bilgilendirme toplantisi yapiyoruz. Kayitlarinizi düzenli tutmanizi istiyoruz bu konuda. Bunlara dikkat edin her hangi bir yardim gerekli oldugunda biz her zaman buradayiz projedeki çalisan arkadaslar her zaman burada.”

“PROJENIN ASIL AMACI VERIMLILIGI ARTIRMAK”

Burada konusan Ihsan Akin ise sunlari dile getirdi: “ Dogacak kuzular ile alakali verilerin kayitlarin düzgün tutulmasi bunlarla alakali yapilacak ilk 24 saat içerisinde alinacak veriler çok önemli verilerimizi düzgün tutarsak verimliligimizi arttirma adina zaten burada projenin asil amaci verimliligi arttirmak Bakanligin verdigi desteginde asil amaci elinizde ki kuzu verimini yavru veriminin ikizlilik veriminin süt veriminin et veriminin arttirilmasi ile alakalidir. Bütün sorularin muhataplari burada proje teknik elemanindan tarim il müdürümüze kadar hepimiz buradayiz.” Ikinci toplanti ise Arapgir Belediye Toplanti Salonunda yapildi. Toplanti sonrasi el kitapçigi, brosür, takvim vs dagitildi sorular soruldu farkli tesvik destek ve projeler anlatildi teknik personeller tarafindan not alindi yetistiriciler sorunlarini dile getirdi.