Malatya
Giriş Tarihi : 08-07-2013 14:01   Güncelleme : 08-07-2013 14:01

CHP’li Hasan ÖREN, elinde urgan ipiyle konustu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili ve partinin Baris, Demokrasi ve Özgürlük Komisyonu üyesi Hasan Ören, “Parlamento bu yaz döneminde tatile girmemelidir” diyerek elindeki urgan ipini gösterip, “Baris sürecinin kalici olmasi için ipin dügümlerini çözmeye baslamak lazim” dedi.

CHP’li Hasan ÖREN, elinde urgan ipiyle konustu
 CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Gaziantep Milletvekili Mehmet Seker, Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Malatya Milletvekili Veli Agbaba, Parti Meclisi üyeleri Ibrahim Yener, Çetin Soysal ve Hüseyin Saygili ile Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Umut Bespinar, partinin çözüm sürecine bakisi ve baris, özgürlük ve demokrasi bildirgesinin ayrintilarinin paylasilmasi amaciyla sivil toplum kurulusu ziyaretlerini sürdürdü.
KESK’e bagli Egitim-Sen Malatya Subesi’ni ziyarette konusan CHP Manisa Milletvekili ve partinin Baris, Demokrasi ve Özgürlük Komisyonu üyesi Hasan Ören, “CHP, çözüm ve baris sürecinin kalici olmasi için birakin tasin altina elini koymayi, gövdesini koymustur” diyerek, “Bu sorunun çözümü, halk iradesiyle tesekkül etmis olan parlamentodur. Parlamento bu yaz döneminde tatile girmemelidir. Bu baris plani dikildiyse, bu planin topraga kök salmasi için can suyunu vermek durumundayiz” seklinde konustu.
Elindeki urgan ipini gösteren Ören, “Baris sürecinin kalici olmasi için ipin dügümlerini çözmeye baslamak lazim. En azindan baris umudu içinde olan yurttaslarimizin gönlünde baris fidanlarinin yesermesini saglamak istiyoruz” dedi.
Milletvekili Veli Agbaba ise, “Türkiye’deki sendikal mücadelenin en önemli taslarindan olan KESK üyesi arkadaslarin sorunlarini hem geçen dönemde hem de bu dönemde hep takip ettim ve ediyorum” diyerek, demokrasi için atilan adimlari hep desteklediklerini ifade etti.
Egitim Sen Malatya Sube Baskani Ali Ekber Baytemur da, Gezi Parki eylemlerine temas ederek, “Gezi parki eylemlerine katilanlara çapulcu dendi. Biz demokrasi adina gerekirse çapulcu da oluruz eskiya da oluruz. Bu ülkeye demokrasiyi getirmek için bütün gücümüzle mücadele edecegiz” diye konustu.