Malatya
Giriş Tarihi : 03-11-2012 10:32   Güncelleme : 03-11-2012 10:32

CHP'den Yazihan Sulama Birligi'ne ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz ile yönetim kurulu üyeleri, Yazihan Sulama Birligi'ni ziyaret ederek baskan ve yönetim kurulu üyelerine basari dileklerini iletti.

CHP'den Yazihan Sulama Birligi'ne ziyaret

Ziyaretlerinde, Yazihan Sulama Birligi Baskani Mehmet Zeki Yücel tarafindan karsilanan CHP'li yöneticiler, çalismalar hakkinda bilgi aldi.
Baskan Mehmet Zeki Yücel, "Yazihan Sulama Birligi'nin hiçbir kuruma borcu yok. Göreve geldigimizde 2 milyon 700 bin lira borcu vardi. Biz görev yaptigimiz sürece hem borcumuzu temizledik, hem de kasamizda para biriktirdik" dedi.
Yücel, Sulama Birligi'nin 1 ilçe, 1 belde ile 11 köye, toplam 800 bin dönümlük bir araziye hizmet götürdügünü kaydederek, "Medik Baraji'nin istinat duvarlarinin yükseltilmesi ve iç temizliginin yapilmasini bekliyoruz. Ayrica projesi hazir bir sekilde bekleyen kapali sistem sulama sistemi bizim için çok önemli. Projenin hayata geçirilmesi, Yazihan için hayati önem tasimaktadir. Göreve geldikten sonra sulama kanallarinin bakim ve onarimi ile kanal yollarinin yapimini gerçeklestirdik. 250 bin liraya kanal temizleme araci satin aldik" ifadelerine yer verdi.
CHP Il Baskani Enver Kiraz da, "Sulama birlikleri, bulunduklari bölgeler için çok önemli isler yapmaktadir. Kirsal kesimde yasayan vatandaslarimizin esit bir sekilde sulama suyundan yararlanmasinda sulama birliklerinin katkisi yadsinamaz. Yazihan Sulama Birligimiz de Malatya'nin en basarili birliklerinden biri... Kendilerini tebrik ediyoruz, güzel isler gerçeklestiriyorlar. Sayin Baskan ve yönetim kuruluna tekrar seçildikleri görevlerinde basarilar diliyoruz" seklinde konustu.