Malatya
Giriş Tarihi : 21-11-2016 20:11   Güncelleme : 21-11-2016 20:11

CHP’den Memura Suç Duyurusu

CHP Malatya il Baskani Enver Kiraz, CHP’ye sosyal paylasimlari üzerinden küfür ve hakaretler eden adliye memuru hakkinda suç duyurusunda bulundu. Kiraz, “Son dönemlerde CHP’ye karsi bir takim saldirilarin oldugu ve her dönem farkli kurumlarda da bunun etkisini gördügümüzü üzülerek söylüyoruz. Kimlerin CHP’ye hakaret etme konusunda bunlara güç, destek ve cesaret verdigini de halkin takdirine birakiyoruz.” dedi

CHP’den Memura Suç Duyurusu

CHP Malatya il Baskani Enver Kiraz, CHP’ye sosyal paylasimlari üzerinden küfür ve hakaretler eden adliye memuru hakkinda suç duyurusunda bulundu. Kiraz yaptigi basin açiklamasinda sunlari söyledi, “Savciliga suç duyurusunda bulunduk. Bu suç duyurusunun sebebi sudur; devlet memuru olarak adliyede çalisan bir kisinin hem Genel Baskanimiza hem partimize hem de partimizin kurucularina M. Kemal’den Inönü’ye küçük düsürmeye yönelik çesitli hakaretlerde bulunan, çesitli hakaret ve küfürlerini kendi sosyal paylasiminda yayinlayan bir devlet memurudur. Bundan dolayi adliyede memur için suç duyurusunda bulunduk. Ve bu suç duyurusunu basinla paylasiyoruz. Son dönemlerde CHP’ye karsi bir takim saldirilarin oldugu ve her dönem farkli kurumlarda da bunun etkisini gördügümüzü üzülerek söylüyoruz. Peki, kimler CHP’ye hakaret etme konusunda bunlara güç, destek ve cesaret verdigini halkin takdirine birakiyoruz. Suç duyurusunda ifade ettigimiz gibi kimler bunlara cesaret veriyorsa, bunlarin da tespit edilip hak ettigi cezalarin verilmesini istiyoruz. CHP her zaman bedel ödemeye hazirdir ve hiçbir seyden de ödün vermeyecektir.”

KIRAZ, “SALDIRILAR MANIDAR”

CHP Il Baskani Kiraz, saldirilari manidar görerek söyle konustu, “Degerlerimizi savunurken bu saldirilarin olmasini manidar görüyoruz. CHP’nin kurucularina ve degerlerine saldirmalarini ise ayrica manidar görmekteyiz. Oradaki devlet memuru, CHP’ye ne kadar hakaret ederse o kadar yükselecegini düsünüyoruz. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisine hakaret etme yetkisini kendinde göremez. Bunlarin karsisinda hem siyasi hem hukuki olarak durup, mücadele vermeye devam edecegiz. Bir kez daha Partimize hakaretleri, küfürleri ve küçük düsürücü söylemleri ile hepimizin üzerinde baski olusturmaya çalisan bu anlayisi siddetle kiniyoruz. Asla bu tür saldirilara geçit vermeyecegiz. Bunu önlemek adina yöntem ve yöntemler ne ise deneyecegiz. Kamuoyunun, Bir süre önce olusan siyasi partiler arasindaki olumlu havaya katki sunmasini, bunu destekler yönünde ifadeler kullanmasini bekliyoruz. Bir an önce siyasetteki bu tansiyonun düsürülmesi gerekiyor. Herkesi sagduyuya ve sorumluluk almaya davet ediyorum.”