Malatya
Giriş Tarihi : 11-09-2012 10:26   Güncelleme : 11-09-2012 10:26

CHP’den Egitim-Sen’e destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, 4+4+4 egitim sistemine tepki olarak baslatilan imza kampanyasina destek olmak için Egitim-Sen Malatya Subesi’ni ziyaret etti.

CHP’den Egitim-Sen’e destek

CHP Il Baskani Enver Kiraz, yaptigi açiklamada, “AK Parti hükümetinin gelecegimize yön veren egitim gibi konuda yapilan düzenlemeyi, baslica paydaslarina yani yöneticiler, veliler, ögrenciler, ögretmenler, egitim bilimciler, vatandaslar ve sivil toplum örgütlerini hiç dikkate almadan adeta yangindan mal kaçirir gibi yasalastirmistir. Muhalefet partileri devre disi birakilmaya çalisilmistir. Çikarilan bu yasa ile ilgili ciddi olumsuz sonuçlar söz konusudur. 4+4+4 egitim sistemi belirsizliklerle doludur” dedi.
Egitim Sen Malatya Subesi Baskani Ali Ekber Baytemur ise, CHP’ye tesekkür ederek, yapilan düzenlemeye karsi çiktiklarini ve bu nedenle sendika olarak kampanya düzenlediklerini ifade etti. Akademik ve bilimsel çalisma yapilmadan yasanin zorla uygulanmaya çalisildigini söyleyen Baytemur, “O süreci birlikte yasiyoruz” dedi.