Malatya
Giriş Tarihi : 30-09-2021 13:29   Güncelleme : 30-09-2021 18:20

CHP’den 3600 Ek Gösterge Çağrısı

CHP 81 ilde eş zamanlı olarak 3600 ek gösterge ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

CHP’den 3600 Ek Gösterge Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz’ın yaptığı 3600 Ek Gösterge ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.  Açıklamaya; Emek Partisi İl Başkanı Şerif Demirel, Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Osman Nuri Solmazgül, Eğitim-Sen Şube Başkanı Kazım Albayrak, Eğitim- İş Şube Başkanı Hüseyin Kara, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Şube Başkanı Hasan Akdemir, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Yunus Millioğulları, ilçe başkanları ve partililer katılım sağladı.

3600 ek gösterge için daha önce defalarca vaat verildiğini ancak hiçbir vaadin yerine getirilmediği söyleyen CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ”Bugün Türkiye’nin her yerinde, iktidar tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde söz verilen ancak bugüne kadar hiçbir bir adım atılmayan bir vaadi, bir sözü, gerçekleştirilmeyen bir müjdeyi dile getirmek için toplandık. Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız. Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor.” dedi.

Milyonlarca memurun 3600 ek gösterge hayali için CHP iktidarını beklediğini kaydeden Kiraz,“Bu ülkenin namuslu dürüst ahlaklı memurları çalışmaları karşılığında hakkı olanı istiyorken İktidar yine bir sonraki seçimde 3600 ek göstergeyi müjde diye duyuracak. Yıllardır halkın kaynaklarını yandaşlara ve tefecilere dağıtırken, milyonlarca memurun insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor. Son olarak 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımıza bir söz de Çalışma Bakanlığı tarafından verildi. Bu yıl gerekli çalışmaların yapılacağı ve 3600 Ek gösterge konusunun çözüleceği söylendi.  Her zaman olduğu gibi yine 3600 Ek gösterge hakkı, milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı. Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz.” ifadelerine yer verdi. >>> Ebubekir Atilla