Siyaset
Giriş Tarihi : 09-04-2013 17:12   Güncelleme : 09-04-2013 17:12

CHP üyeliginden istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya 2'nci sira Milletvekili Adayi Ali Dagdelen, partisinin Kürt sorununun çözümü ve yeni bir anayasanin yapilmasi gibi çok önemli tarihi bir süreçte ortaya koydugu tutarsiz ve kisir tavrindan dolayi, CHP üyeliginden istifa ettigini açikladi

CHP üyeliginden istifa etti
2011 genel seçimlerinde Malatya Belediye Meclis üyeligi görevinden istifa ederek CHP Malatya 2'nci sira Milletvekili adayi olan Dagdelen, CHP Genel Merkez ve CHP Malatya Il örgütüne istifa dilekçesini verdi.
Ali Dagdelen, CHP’nin Kürt sorunu ve yeni anayasa çalismalarindaki tutarsiz ve kisir tavrindan dolayi CHP üyeliginden istifa ettigini belirterek, “CHP’nin hazirlayarak önerdigi anayasa taslagi, evrensel degerlerden, esitlik, özgürlük ve demokratik yaklasimdan uzaktir. Insan haklari ve özgürlükleri red eden, gerici ve umut vermeyen bir yönelim olarak degerlendiriyorum. Bu yanlisa ortak olmamak için CHP üyeligimden istifa ediyorum” seklinde konustu.
Bu arada, CHP Malatya Il örgütünde Kürt sorunu ve yeni anayasa çalismalarinda rahatsiz olan bir kisim üyenin daha istifa edebilecegi ileri sürüldü.