Malatya
Giriş Tarihi : 29-10-2012 10:34   Güncelleme : 29-10-2012 10:34

CHP Malatya il teskilatinda bayramlasma

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Teskilati, Kurban Bayrami dolayisiyla bayramlasma töreni düzenledi. Parti binasinda gerçeklestirilen bayramlasma törenine CHP Malatya Milletvekili Veli Agbaba, CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, TSO Baskani Hasan Hüseyin Erkoç, bazi sendikalarin baskanlari ile partililer katildi.

CHP Malatya il teskilatinda bayramlasma

Bayramlasma töreninde bir konusma yapan CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, “Malatyalilarin ve Islam aleminin Kurban Bayramini kutluyorum. Bu bayramda hâla ekonomik, sosyal ve siyasal bir takim eksiklerimiz ve sikintilarimiz var. Ben önümüzdeki dönemde insan hak ve özgürlüklerinin kullanildigi, sözde degil özde demokrasinin egemen oldugu; adaletin, esitligin egemen oldugu, yoklugun ve yoksullugun olmadigi, gelir dagilimindaki uçurumun kalktigi; barisin ülkemizde ve dünyada egemen oldugu, herkesin, her bireyin gelecegine umutla baktigi, her bireyin mutlu oldugu günler diliyorum” dedi.
CHP Malatya Milletvekili Veli Agbaba ise, Malatya’nin sosyal demokrat bir iktidara ihtiyaci oldugunu belirterek söyle konustu: "Bunu her attigimiz adimda görüyoruz. Trafikte görüyoruz, gittigimiz köylerde görüyoruz. Umarim ve dilerim ki, önümüzdeki dönemi Malatya, sosyal demokrat bir iktidarla geçirir. Malatyalilarin yönetildikleri yerlere bakarak oy vermelerini diliyorum. Bizim yönettigimiz ilçe ve beldelere bakarak oy vermelerini istiyorum. Biz, Malatya’nin birçok yerinde, köylerde sehirler yaptik. Bu konuda hepimize çok önemli görevler düsüyor. Kendimiz için degil, Malatya için bir seyler yapmamiz gerekiyor. Malatya’nin bize ihtiyaci var, dogru yönetilmeye ihtiyaci var. Bu konuda hep beraber el ele, kol kola vererek, önümüzdeki dönemin güzel bir dönem olmasini diliyorum.” 
Agbaba, Malatya’ya önemli yatirimlarin yapilmasi temennisinde bulunarak sunlari söyledi: “Biz büyüksehiri savunuyoruz ama büyük köyü savunmuyoruz. Büyük köy olusturulmaya çalisiliyor. Malatya’da önümüzdeki dönemde önemli yatirimlar olmasini diliyorum. Malatya’ya yatirim müjdelenirken, cezaevlerinin yatirim olarak müjdelenmemesini diliyorum”