Malatya
Giriş Tarihi : 01-09-2016 18:40   Güncelleme : 01-09-2016 18:40

CHP Il Baskani Kiraz’dan Arguvan ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Arguvan’da esnaflari ziyaret etti

CHP Il Baskani Kiraz’dan Arguvan ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan Ilçe Baskanliginda gündemi degerlendiren CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz “Kimse Cumhuriyet Halk Partisini 10 yil önceki durumu ile karsilastirmasin. Su anda daha diri bir yapisi olan Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü var” diye konustu. Belediye Baskani Mehmet Kizildas’in Arguvan’da önemli islere imza attigini ifade eden Kiraz, “Arguvan’da yapilan çalismalari gögsümüzü gere gere anlatiyoruz. Dolayisiyla sorunlari kendi içerisinde çözen bir ilçemiz. Heyelan raporunun olumlu gelmesinden dolayi tüm Arguvanlilara hayirli olsun diyorum. Partinin mutfagi Ilçe Baskanligimizdir. Sahada daha fazla kisiyle çalisabilecegimiz yeni bir örgütlenme modeli gelistiriyoruz. Arguvan’da bunu basariyla gerçeklestiriyor” ifadelerine yer verdi.

Mahalle sorunlarini tespit ettiklerini ifade eden Kiraz, “Önümüzde bir seçim yok ama bu altyapinin tümünü hazirlamaya çalisiyoruz. Kimse Cumhuriyet Halk Partisini 10 yil önceki durumu ile karsilastirmasin. Su anda daha diri bir yapisi olan Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü var. Genel Baskanimizin ortaya koydugu heyecanli durusa bizlerde cevap vermeye çalisiyoruz. Malatya’da bir milletvekilimiz var ve Türkiye’de önemli basarilara ve çalismalara imza atiyor bizde onunla gurur duyuyoruz” seklinde konustu. Ülkeni çok sikintili bir dönemden geçtigini kaydeden Kiraz, “Bütün Türkiye’de biliyor ki bu terör belasini bizi yönetenler getirdi. Cumhuriyet Halk Partisinin tarihsel bir sorumlulugu var. Ülkenin basi ne zaman sikintiya girse, ne zaman derde düsse Cumhuriyet Halk Partisi rolünü hep olumlu yönde oynamistir. Görevi ne olursa olsun bu ülkeye karsi, bu ülkeyi kuranlara karsi, Mustafa Kemal Atatürk’e karsi, Ismet Inönü ve arkadaslarina karsi önemli bir sorumlulugumuz var. Ülkenin bu çikmazdan çikmasi içinde bu tarihsel sorumlulugumuzun bilincinde hareket etmek zorundayiz. Elbette bu ülkeyi bugünlere getirenleri biliyoruz. Mutlaka seçimde halkimiz bunun cevabini verecektir. Bunun hesabini soracaktir. Ülkenin bu durumdan çikmasi için terör belasindan kurtulmamiz için katliamlarin bu ülkede yasanmamasi için, kanin akmamasi için elimizi, gövdemizi, yüregimizi, mutlaka tasin altina koyacagiz” dedi.

“ÜLKEMIZI BU SÜREÇTEN KURTARMALIYIZ”     

CHP olarak çözüm önerilerini hem hükümete hem de yerel bazda yöneticilere ilettiklerini kaydeden Kiraz, sunlari söyledi: “Çünkü bu süreçten acilen ülkemizi ve ilimizi çikarmamiz ve kurtarmamiz gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisinin yillardir ifade ettigi degerlerin ne kadar önemli oldugunu herkes anlayabiliyor, algilayabiliyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün 90 yil önce ortaya koydugu degerlerin aslinda ne kadar anlamli oldugunu bir kez daha 15 Temmuz’daki Darbe girisiminde çok net sekilde anladik. Belediye Baskanimiz ile birlikte esnafi gezerek onlarin sorunlarini dinleyecegiz. Büyüksehir ve farkli kurumlarin görev alani olan birimlerde var. Burada Belediye Baskanimiz kurumlar ile kurdugu iliskileri sayesinde hizmetlerin gelmesinde önemli katkilar sunmaya devam ediyor. Belediye Baskanimiza tesekkür ediyoruz.”
Arguvan Belediye Baskani Mehmet Kizildas ise “Sadece seçimden seçime degil sürekli ilçemize ziyaretlerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baskan Yardimcisi ve Malatya Milletvekili Veli Agbaba ve Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Il Baskani Enver Kiraz’a vatandaslarin görüs ve taleplerini dinledikleri için tesekkür ediyoruz. Heyelan Raporunun olumlu gelmesi bizleri memnun etmistir. Arguvan içme suyu sebeke aginin degismesi ile birlikte hazirlamis oldugumuz projeleri ivedi bir sekilde devreye sokacagiz” diye konustu.
Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan Ilçe Baskani Ulas Çopur’da “Il Baskanimiz Enver Kiraz ve il yöneticilerimiz esnaf ve pazar ziyareti yapmak üzere Arguvan’a geldiler, kendilerine tesekkür ediyorum” seklinde konustu.
Konusmalarin ardindan Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Ile Baskani Enver Kiraz, Arguvan Belediye Baskani Mehmet Kizildas, Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan Ilçe Baskani Ulas Çopur ile CHP il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ile birlikte Arguvan’da esnaf ve vatandaslari ziyaret ederek sorunlarini dinlediler.>>IHA