Siyaset
Giriş Tarihi : 05-11-2014 16:01   Güncelleme : 05-11-2014 16:01

CHP Ecevit'i Andi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, “ Bülent Ecevit ile siyaset ahlaki, onunla siyasette mütevazi olmayi, onunla siyaset dürüstlügü ögrenmistir” dedi

CHP Ecevit'i Andi

Eski Basbakanlardan Bülent Ecevit’in 8’nci vefat yildönümü nedeniyle yaptigi yazili açiklamada, Ecevit’i rahmetle andiklarini bildiren CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, “Genel Baskanimiz Bülent Ecevit siyasal tarihimizin çok önemli bir simgesidir. Onunla siyaset ahlaki, onunla siyaset mütevazi olmayi, onunla siyaset dürüstlügü ögrenmistir. O bir devlet adamiydi. Kendi ülkesinin ve halkinin çikarlarini sonuna kadar savunan birisiydi. O halkin Karaoglan’iydi. Halkin bagrina bastigi bir siyasetçiydi. Halk kendisinden birisi olarak görürdü onu.
Rahmetli Ecevit hem Cumhuriyet Halk Partisi’nin, hem Demokratik Sol Parti’nin Genel Baskanligini yapti. Bizim de devlet adamimiz, önderimiz, liderimizdi. Türkiye’de Sosyal demokrasiye kan veren liderimiz. Sn. Bülent Ecevit’i ölümünün 8. yilinda rahmet ve saygiyla aniyorum” ifadelerini kullandi.