Malatya
Giriş Tarihi : 02-03-2018 18:19   Güncelleme : 02-03-2018 18:19

CHP Bayrak Dagitti “Askerimize Güveniyoruz”

Afrin’de Zeytin Dali Harekâti sonucu sehit olan 8 askerimizin ardindan CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun çagrisiyla Bayrak dagitim kampanyasi baslatilirken, Malatya’da da bayrak dagitimi gerçeklesti. Terörle mücadele konusunda Mehmetçigin büyük bir mücadele verdigini dile getiren CHP Il Baskani Kiraz, “Bizler bu konuda ordumuza, askerimize güveniyoruz. Ordumuzun ve Mehmetçigimizin yaninda oldugumuzu ifade ediyoruz.” dedi

CHP Bayrak Dagitti  “Askerimize Güveniyoruz”

M. ALI GÜNAYDIN

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun çagrisiyla Bayrak dagitim kampanyasi baslatilmasinin ardindan CHP Il Baskanliginda da bayram dagitim etkinligi düzenlendi. Parti binasi önünde yapilan bayrak dagitma etkinliginde CHP Il Baskani Enver Kiraz, Battalgazi Merkez Ilçe Baskani Bahattin Öner, Yesilyurt Merkez Ilçe Baskani Av. Ahmet Pektas, CHP Il Yönetimi, Meclis üyeleri katildi. “Malatyalilarin da evlerine, isyerlerine, bürolarina, bulunduklari ne mekân varsa o mekânlara Türk Bayraklarini asmalarini bekliyoruz ve davet ediyoruz” diyen Il Baskani Kiraz, “terörle mücadele konusunda ordumuz büyük bir mücadele veriyor. Bizler bu konuda ordumuza, askerimize güveniyoruz. Ordumuzun ve Mehmetçigimizin yaninda oldugumuzu ifade ediyoruz” dedi.

“TERÖRLE MÜCADELE ASKERE GÜVENIYORUZ”

Kiliçdaroglu’nun bayrak kampanyasini baslatmasinin ardindan Malatya’da da bayrak dagittiklarini ifade eden Il Baskani Kiraz, “Afrin’de Zeytin Dali harekâtinda 8 Sehidimiz ve 13 yaralimiz var. Biz öncelikle 8 sehidimize Allah’tan rahmet ve yaralilarimiza da acil sifalar diliyoruz. Sehitlerimizin ailelerine bas sagligi diliyoruz. Milletimize halkimiza bag sagligi diliyoruz. Ve bugüne kadar sehit olan bütün sehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bugün Sayin Genel Baskanimizin çagrisiyla bir kampanyayi baslattik. Dolayisiyla o çagriyi bugün Malatya’da il teskilatimizla birlikte gerçeklestiriyoruz. Öncelikle parti binalarimiza bayraklarimizi asiyoruz, ardindan da bütün Malatyalilarin da evlerine, isyerlerine, bürolarina, bulunduklari ne mekân varsa o mekânlara Türk Bayraklarini asmalarini bekliyoruz ve davet ediyoruz. Terörle mücadele uzun süredir bu ülkede devam ediyor. Bu da terörle mücadele kapsaminda sehit olmus askerlerimiz, bizler bu konuda ordumuza, askerimize güveniyoruz. Ordumuzun ve Mehmetçigimizin yaninda oldugumuzu ifade ediyoruz. Çünkü Mehmetçik dedigimiz kavram bizim ülkemizde çok kutsal çok önemli ve her ailemizin bir ferdi anlamina geliyor. Birimizin oglu, birimizin esi, kardesi, babasi, birimizi yegeni, kuzeni, dayisi olabilir. Dolayisiyla Mehmetçik biziz aslinda. Su anda da cephede mücadele veren, teröre karsi bu vatanin birligi ve beraberligi için mücadele veren bütün askerlerimize, Mehmetçigimizi buradan selamlarimizi gönderiyoruz. Ve bütün askerlerimize Allah yar ve yardimcisi olsun diyoruz. Tekrar Malatya’yi bu kampanyamiza katilmaya ve evlerine, isyerlerin bayrak asmaya davet ediyoruz” seklinde konustu.