Siyaset
Giriş Tarihi : 20-07-2012 17:06   Güncelleme : 20-07-2012 17:06

CHP 10 yillik aliskanligi yikti

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, partinin genel kurultayinda on yila yakindir seçimlerin çarsaf listeyle düzenlenmedigini hatirlatarak, seçimlerde en demokratik ve siyasi partilere örnek olabilecek usullerin kullanildigini söyledi.

CHP 10 yillik aliskanligi yikti

Il Baskani Kiraz, parti binasindaki basin açiklamasinda CHP genel kurultayini degerlendirerek, Ankara Arena Spor Salonunda partinin en yüksek karar organi olan kurultayin toplandigini söyledi.

 

KARARLILIK DIKKAT ÇEKTI

Demokrasi ve Degisim Kurultayi olarak toplanan kurultayda iktidara yürüyüs damgasinin vuruldugunu belirten Enver Kiraz, “Yine kurultayimiza, genel baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun hosgörüsü, siyasete bakis derinligi, halkla halk için siyaset anlayisi, partiyi iktidara tasima kararliligi dikkati çekti. Kurultayda en demokratik ve siyasi partilere örnek olabilecek usuller kullanilmis, on yila yakin bir aradan sonra seçimler, çarsaf listeyle tertiplenmistir. Daha çok kadin ve genç parti meclisinde yer aldi, ülke kesimlerinin önemli sorununu, sikintilarini özümsemis, kavramis, sorunlara en akilci çözümleri üreterek, Türkiye’yi hak ettigi biçimde yönetebilecek, demokrasiye, degisimlere, özgürlüklere sonuna kadar inanmis bir parti meclisi kurultayimizin karariyla olusturulmustur” dedi.

 

SORUNLAR SIRALANDI

Kurultayda, ülkenin en önemli sorunlarinin tespit edildigini, çözüm önerilerinin ayrintili olarak ortaya konuldugunu aktaran Kiraz, sorunlari söyle siraladi: “Türkiye’nin en önemli sorunu olarak baris, kardeslik ve bir arada yasama sorunu. Türkiye’nin sosyal sorunu olan issizlik. Emekli, dul ve yetimlerin güvencesiz, korumasiz oldugu, Sosyal Güvenlik sisteminin yoksullara ulasmamasi, is sagligi ve güvenligi konusunda önemli sikintilarin oldugu, ülkemizin bir taseron cumhuriyetine dönüstürüldügü, özellestirmenin sadece talan, yagma ve yandaslik için kullanildigi, çocuk isçiliginin yeniden hortlatildigi, sendikal haklarin yetersiz, kisitli ve yasakli oldugu, yasaklarin arttigi, baskinin genisletildigi, grev yasaklarinin oldugu, demokrasimizin gazli, coplu ve tutuklu oldugu, asgari ücretin artik sefalet ücreti, sürünme ücreti oldugu gerçekleri vurgulanmis, çözüm noktasinda her konu için ayri ayri programlarin mevcut oldugu ve özetle çözümün birlikte yürümek, birlikte üretmek, birlikte çözmek oldugu bir kez daha vurgulanmistir.”

 

Mecliste basarili çalismalar yürüten Milletvekili Veli Agbaba parti meclisine girdigini anlatan Kiraz, “Bizler milletvekilimizin Parti Meclisi'nde de ayni basariyi gösterecegine inaniyor, basarilar diliyoruz” diye konustu.