Eğitim
Giriş Tarihi : 20-03-2012 16:16   Güncelleme : 20-03-2012 16:16

Cezaevinde 18 Mart Çanakkale zaferi anlatildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Sehitlerini anma günü münasebetiyle Malatya Kent Konseyi tarafindan Malatya E Tipi Kapali Cezaevi'nde bir konferans düzenlendi

Cezaevinde 18 Mart Çanakkale zaferi anlatildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Sehitlerini anma günü münasebetiyle Malatya Kent Konseyi tarafindan Malatya E Tipi Kapali Cezaevi'nde bir konferans düzenlendi.

Kader mahkûmlarina sunulan konferansa konusmaci olarak Inönü Üniversitesi Rektörlügü Atatürk Ilke ve Inkilap Tarihi Bölümünden Okutman Süheyl Alemdar katildi.

Alemdar konferansinda Çanakkale Zaferi vesilesiyle kader mahkûmlariyla bir arada olmalarini saglayan Kent Konseyi'ne tesekkür ederek Osmanli Devleti'nin Çanakkale Zaferine kadar olan tarihsel sürecini anlatti.

 Çanakkale Zaferinin nasil kazanildigini ecdadimizin yapmis oldugu fedakârlik ve kahramanliklarini anlatarak sehitlerimizi her daim anarak onlara olan vefa borcumuzu ödeyemesek dahi o aci ama zaferle sonuçlanan günleri unutmamak adina gerekli oldugunu söyledi.

 Alemdar, "Çanakkale, bir milletin var olus mücadelesidir. Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savasi'nda kahraman askerlerimizin, cihani hayrete düsüren kahramanlik destanidir. Bir dügüne gider gibi kursunlara atilan kahraman askerimizin destanidir. Bu zafer, analarin biricik evlatlarini bagrina basip; basina kurbanlik koyun gibi kinalar yakip cepheye gönderdigi bir savastir" dedi.

Konferansi dikkatle dinleyen kader mahkûmlari sunumdan dolayi emegi geçenlere tesekkür etti.