Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 04:08
Advert

Advert

Çelikhan-Erkenek Hattında Stres Artıyor

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde meydana gelen sarsıntının ardından Prof. Dr. Naci Görür, Adıyaman'da aynı bölgede sıklaşan ve Çelikhan-Erkenek kolunan yakın olan depremlerle ilgili uyarıda bulundu. Çelikhan-Erkenek segmenti için uzun zamandır şiddetli deprem uyarısı yapılıyor.

Malatya
Giriş Tarihi : 15-05-2022 14:25
Çelikhan-Erkenek Hattında Stres Artıyor

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde saat 19.23'te 4,0 büyüklüğünde  deprem meydana geldi. Deprem Malatya'da da hissedildi. Deprem Malatya'da da hissedilirken deprem sonrası AFAD tarafından yapılan açıklamada: "Geçmiş olsun Adıyaman. Sincik ilçesinde meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.

Son dönemde Çelikhan-Erkenek segmentine yakın Adıyaman'ın ilçelerinde depremlerde artış gözlemleniyor. Meydana gelen son depremle ilgili açıklamada bulunan deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür: "Karköse-Sincik/Adıyaman’da 4,1’lik deprem oldu. Bu deprem de Elazığ Depreminin büyük bir ihtimalle stres yüklediği DAF’ın Çelikhan-Erkenek koluna görece yakın bir kesiminde gerçekleşti." ifadelerine yer verdi.

>>  Ebubekir Atilla

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR