Malatya
Giriş Tarihi : 23-01-2017 17:47   Güncelleme : 23-01-2017 17:47

Çarmuzu’da Kavsak Çalismalari Basladi

Kis aylari olmasina ragmen mevsim sartlarinin elvermesi nedeniyle yol açma ve genisletme çalismalarina agirlik veren Malatya Büyüksehir Belediyesi, Kuzey Kusak Yoluna baglanan Çarmuzu baglanti yolunda kavsak düzenleme çalismalarina basladi

Çarmuzu’da Kavsak Çalismalari Basladi

13.5 kilometre uzunlugundaki Kuzey Kusak Yolunun bugüne kadar 12 kilometrelik bölümü tamamlayan Büyüksehir Belediyesi, yolun Melekbaba bölümünde çalismalara devam ediyor. Çarmuzu’da 50 metre genisliginde açilan ve Kuzey Kusak Yoluna baglanan 1.3 kilometrelik baglanti yolunun 1 kilometrelik bölümü açildi.

 

ÇAKIR: ÇEVRE YOLU ALTINDA CIDDI ÇALISMALAR YAPIYORUZ

Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir çalismalarin devam ettigi kavsakta incelemelerde bulunup, çalisan personele tatli ikram etti. Genel Sekreter Yardimcisi Zeki Sarilar ile bazi daire baskanlari da, Baskan Çakir’a eslik ettiler.  Yapilan çalismalar hakkinda bilgiler veren Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Çevre Yolu altinda çok ciddi çalismalar yaptiklarini söyledi. Kent merkezinde cadde ve bulvar çalismalarinin yani sira MASKI’nin sehir sebekesini yenileme çalismalari yaptigini belirten Baskan Çakir, “Yaz-Kis demeden hangi sartlarda olursak olalim hizmetleri aksatmadan yapmaya çalisiyoruz. Kavsak düzenlemesini yaptigimiz nokta Kuzey Kusak Yoluna baglanan ana baglanti noktalarimizdan biri. Bu yolumuz ayni zamanda bölgeye tasinacak Ilçe ve Köy Terminali’nin de önemli bir yükünü çekecek.

 

ÇALISMALAR ARAÇ YOGUNLUGUNA GÖRE YAPILIYOR

Bölgede artacak araç yogunlugunu da hesap ederek çalismalara devam edecegiz. Güzergah üzerindeki birçok sokak ve caddede düzenlemeler yapacagiz. Kuzey Kusak Yolumuz bölgenin lokomotifi olacak. Suan yolumuzun Melekbaba Mahallesi’ndeki bölümünde çalisiyoruz. Bölgenin saglikli büyümesini saglamak için gerekli her türlü adimi atiyoruz. Yakin zamanda tasinacak olan Ilçe ve Köy Terminali’nin içi asfaltlandi. Çevre düzenleme çalismalari yapiliyor. Bittiginde Malatya kent içi trafigi biraz daha nefes alacak” dedi.