Malatya
Giriş Tarihi : 10-04-2017 18:35   Güncelleme : 10-04-2017 18:35

“Çanakkale’nin Rövansini Almak Istiyorlar”

Evetçileri denize dökmekle tehdit eden CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a tepki gösteren AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, “Onlarin yaninda PKK, DEAS, DHKP-C var. Çanakkale’yi geçilmez kilip nasil, haçli zihniyeti denize döktüysek, bugün onun rövansini almak isteyen, zihinlerini kiraya veren kisiler var.” dedi

“Çanakkale’nin Rövansini Almak Istiyorlar”

16 Nisan halk oylamasi kapsaminda referandum çalismalarini araliksiz sürdüren AK Parti heyeti, bu kez Koyunoglu Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Koyunoglu Mahallesi’nde düzenlenen toplantiya AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, Yesilyurt Ilçe Baskani Muhammet Emin Yalçinkaya ve partililer katildi.  Yogun bir ilgiyle karsilanan AK Parti heyeti adina ilk sözü Yesilyurt Ilçe Baskani Muhammet Emin Yalçinkaya aldi. Yalçinkaya 16 Nisan’da sandiklara mutlaka gidilmesi gerektiginin altini çizdi. Yesilyurt Ilçe Baskani Muhammet Emin Yalçinkaya,  “16 Nisan yüz yillik hesaplarin görülebilmesi için çok önemli, 16 Nisan’da sandiklara sahip çikip, üsengeçlik göstermeden oylarimizi kullanmaya gitmeliyiz. Milli irade sandiklara mutlaka yansimali” dedi.

BIZ BAKI DEGILIZ, YENI SISTEMI ÜLKEMIZIN GELECEGI IÇIN ISTIYORUZ

Mahalle sakinlerine hitap eden Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir ise, “Önümüzdeki süreç çok önemli, bu sürecin iyi irdelenmesi gerekiyor. Bu referandum bizlere neleri kazandiracak, bugüne kadar mevcut sistem bizlere neleri kazandirdi, neleri kaybettirdi.  Hafizalarimizi canlandirmamiz gerekiyor. Insanlarimizin zihnini bulandirmak adina ‘hayircilar’ bir takim söylemler içine giriyor. AK Parti hükümetleri bugüne kadar gelen hükümetlere göre çok büyük icraatlara imza atti. Bir onlara bakalim, birde zayif hükümetlerin, koalisyon dönemlerinin neler kaybettirdigine. Neden ‘evet’ dememiz gerektiginin en büyük göstergesi bu. Ülke darbe süreçlerinde çok kan kaybetti. 60’li, 70’li, 80’li hatta 90’li yillarda neler yasandi hepimizin hafizasinda. Her on yilda bir darbeler gördük. En son 15 Temmuz’u yasadik. AK Parti’yle birlikte koalisyon dönemleri son buldu, ülke güçlü bir devlet anlayisi gördü. AK Parti dönemine kadar iktidara gelen hükümetlerin arkasinda millet yoktu, vesayet gruplari vardi.  AK Parti dönemine kadar insanlar kimliklerini açiklayamiyor, düsüncelerini söyleyemiyorlardi. AK Parti sirtini sandiga yasladi. Hak’tan aldigi gücü hizmet olarak sundu. Bizim bir sonraki nefesi alip almayacagimiz garanti degil. Bu yüzden ki bu sistemi ülkemizin gelecegi için istiyoruz. Çift basliliginin yasandigi dönemlerde ülke neler kaybetti hep birlikte yasadik. Yetki karmasasi yüzünden, firlatilan anayasa kitapçigi ülkeyi ekonomi k olarak hangi noktalar getirdi, bedelini birlikte ödedik. Bu sistemle birlikte bunlarin hiçbiri yasanmayacak. Sistem sadece sirtini halka yaslayacak.  Bu nedenle 16 Nisan’da sandiklarda Malatya rekor kiracak” seklinde konustu.

CHP BIR HALKLA BIR DE YARADAN ILE BUGÜNE KADAR ARASINI DÜZELTEMEDI

Bugüne kadar ülkede her seyi sil bastan dizayn ettiklerini vurgulayan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin de söyle konustu: “Bugüne kadar devrim niteliginde çalismalar yaptik. Ancak bir tek ana muhalefet partisini dogru düzgün muhalefet yapacak standartlara ulastiramadik. Onlarin kapasiteleri 18 maddeyi algilamakta zorlaniyor. 16 Nisan’da yaptiklarimizin üstüne daha fazlasini ekleyecegiz. Ana muhalefet partisi de kendine çeki düzen verir diye umut ediyoruz. CHP Ittihat ve Terakki Partisi döneminden beri almis olduklari taseronluk görevini ifa ediyorlar. CHP bir halkla birde yaradan ile bugüne kadar arasini düzeltemedi. CHP ‘hayir’ demeyi kendine siar edinmis durumda. Milletin yararina ne varsa bugüne kadar ‘hayir’  dedikleri gibi, ülkenin gelecegi için büyük öneme sahip 18 maddeye ’de ‘hayir’ diyorlar.  Bunlar milletin degerleri için savas halindeler. Bugüne kadar ne Menderesin, ne Özal’in ne de Erbakan’in halktan aldigi teveccühü onlar hiçbir zaman alamadilar. Bunun nedeni halk gibi düsünmedikleri, halk gibi görmedikleri, halkin degerlerine saygi duymadiklari içindir. Onlarin yaninda kim var PKK, DEAS, DHKP-C var.  Çanakkale’yi geçilmez kilip nasil, haçli zihniyeti denize döktüysek, bugün onun rövansini almak isteyen zihinlerini kiraya veren kisiler var.” Neden ‘evet’ denmesi gerektigini de anlatan Sahin, “Yollar duble oldugu için, basörtülü kardeslerimizin hayatini zamaninda kararttiklari için, 17-25 Aralik’ta ekonomik olarak yapilanlar için, yapilan darbelere çanak tuttuklari için, 15 Temmuz’da darbecilerin yaninda olduklari için. Milletimiz artik devletine daha çok sahip çikiyor. Bugüne kadar olmadigimiz kadar birlik içindeyiz.  16 Nisan önemli bir dönemeç. Mutlaka ve mutlaka sandiklara giderek vatandaslik görevimizi yerine getirelim. Insallah yüzde altmislarin üzerinde ‘evet’ çikacak”  ifadelerine yer verdi. Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat ise yaptigi konusmada, 16 Nisan’da katilimin en üst boyutta olmasini istedigini belirtti. Katilim çok önemli diyen Polat, “Bu konuda hassas davranip sandiklardaki yerimizi alalim. Malatya’mizin karari net oyu evet” seklinde konustu.