Türkiye
Giriş Tarihi : 16-11-2021 17:29   Güncelleme : 16-11-2021 17:29

Camilerde Kur’an Öğretimi Programı Başlatılıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak çalışma hayatı yoğunluğu içerisinde dini eğitime vakit bulamayanlar için  “Camilerde Kur’an Öğretimi Programı" başlatılacak. Kur’an-ı Kerim, itikad, ibadet, siyer ve ahlak derslerinin yer alacağı program vatandaşların mesaisinin uygun olduğu zamanlara planlanacak ve programa katılım için il ile ilçe müftülükleri üzerinden başvuru yapılabilecek.

Camilerde Kur’an Öğretimi Programı Başlatılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Camilerde Kur’an Öğretimi Programı’nı başlattıklarını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Erbaş, “Cami buluşturur bizi” Diyanet İşleri Başkanlığı olarak çalışma hayatı yoğunluğu içerisinde dini eğitime vakit bulamayan kardeşlerimiz için başlattığımız, “Camilerde Kur’an Öğretimi Programı”na katılmaya tüm kardeşlerimizi bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığının çocuk, genç, engelli bireyler ve kadınlar için Kur’an kurslarında hazırladığı temel dini eğitim programlarından farklı olarak yetişkin erkekler için hazırladığı ‘Camilerde Kur’an Öğretimi Programı’nda da, Kur’an-ı Kerim, itikad, ibadet, siyer ve ahlak dersleri verilecek. Vatandaşların mesaisinin uygun olduğu zamanlara planlanacak programa, il ve ilçe müftülükleri üzerinde başvuru yapılabilecek.

Hanife Yiğit