Malatya
Giriş Tarihi : 25-02-2015 20:02   Güncelleme : 25-02-2015 20:02

Cami musluklari çalindi…

Battalgazi ilçesi Ismetiye Mahallesindeki Niyazi Misri Cami son günlerde hirsiz veya hirsizlarla basi derde girdi. Malatya’nin en islek güzergâhlarindan sehirlerarasi yolunun kenarinda bulunan Niyazi Misri Camide abdest alinan yerde bulunan 34 adet musluk kimligi belirsiz kisi veya kisiler tarafindan kirilmak suretiyle çalindi

Cami musluklari çalindi…

Camiye gelenlerin abdest alamadan gittikleri Niyazi Misri Caminde 15 gün önce 34 adet musluk kirilmak suretiyle çalinmis vatandaslar tarafindan cemaat abdest alamamanin sikintisi yasadigindan 34 adet musluk takilmisti.

15 gün sonra tekrar takilan 34 adet musluk kimligi belirsiz kisi veya kisiler tarafindan kirilmak suretiyle sökülürken vatandaslar ve çevre esnafi yapanlara tepkili.

Ismetiye Mahalle muhtari Turan Kilavuz yasanan olayla ilgili olarak, sunlari anlatti: “15 gün içerisinde bu ikinci vaka. Gece yarisi kim veya kimler tarafindan yapildigi belli olmayan bu olayda cami cemaatimiz ve mahalle halkimiz çok tedirgin oldu. 15 gün önce 34 adet abdest alma yerindeki musluk kirilmak suretiyle çalindi. Camiye gelenler abdestlerini alamamanin sikintisini yasarken 34 adet muslugu temin ederek hemen taktirdik sorunu hallettik. Simdi ise yine geç saatlerde 15 gün içerisinde ikinci defa yine 34 adet musluk zarar verilerek çalindi.  Bu nasil vicdansizlik? Bu nasil insanlik? Buradan yetkililere sesleniyoruz. Bir an önce suçlularin yakalanip adalet önüne çikmasini istiyoruz. Niyazi Misri camiimiz 1500 kisilik kapasitesiyle hizmet vermekte. Özellikle Cuma günleri disarisi bile dolu olan bir cami.  15 gün içerisinde ikinci kez yasanan bu olayin ne için yapildigini da anlamis degiliz. Acaba hirsizlik için mi yoksa baska bir düsünce içerisinde mi yapildigi fail veya faillerin yakalandiktan sonra anlasilacaktir. Çünkü musluklar tahrip edilerek sökülmüs.”