Malatya
Giriş Tarihi : 06-04-2016 16:27   Güncelleme : 06-04-2016 16:27

Çalik’tan Ahlak disi sözlere sert tepki

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakani Sema Ramazanoglu için sarf ettigi çirkin sözlere yönelik, “Kiliçdaroglu kullanmis oldugu üslubuyla dün oldugu gibi bugün de bizi hiç yaniltmadi. Kurdugu cümleler onun ne kadar çapsiz biri oldugunun çok net göstergesidir” dedi

Çalik’tan Ahlak disi sözlere sert tepki

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'nun Karaman'daki çocuk istismari nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakani Sema Ramazanoglu’na yönelik hakaret sözlerini katildigi bir televizyon yayininda degerlendiren AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalik, “Öncelikle ana muhalefet partisi genel baskaninin kullanmis oldugu üslup v edil, dün oldugu gibi bizi hiç yaniltmadi.  Yine ayni dili, ayni kirli dili ve üslubu maalesef kullanmaya devam ediyor. Bu defa kullanmis oldugu kisi Aileden Sorumlu, sosyal politikalarimiza bakan ve bir anne olan TBMM’de ilk kez basi örtülü olarak seçilmis ve kamuoyunda yer bulmus bir bakanimiza karsi yapilmis bir saldiri. Bu saldiriyi çok siddetle kiniyoruz. Yapmis oldugu açiklamayi nefretle kiniyoruz.” Ifadelerini kullandi.

ÖNCE LIDERLIGI ÖGRENSIN!

Çalik sözlerini söyle sürdürdü; “Kiliçdaroglu eger Ana muhalefet partisi lideri ise önce liderlik ne demek onu ögrenmesi gerekir.  Liderligin örnek insan vasiflarini tasimasi gerekir. Topluma ve kamuoyuna verilecek mesajlarda kullandigi dili ve üslubu çok iyi seçmesi gerekir. Hele de bu kullandigi dil ve üslupta kadina hakaret varsa, kadini asagilama varsa ve kadina agza alinmayacak sekilde fütursuzca cümleler varsa o liderin ne kadar çapsiz oldugunu çok net gösterir. Dün genel kurulda verilen gensoruda sayin bakanimiza karsi söylenen ‘çapsiz’ kelimesini CHP’nin dün konusan CHP’nin grup baskan vekiline tekraren iade ediyoruz. Genel baskanlarinin da ne kadar çapsiz oldugunu bir kez daha bugün sarf etmis oldugu cümlelerle göstermis oldugunu ifade etmek isterim.

BU NE BÜYÜK ÇIRKINLIK?

Kiliçdaroglu’nun söylemis oldugu cümleleri kendisi bir kez daha oturup dinlesin. Bu ne büyük ayiptir, bu ne büyük çirkinliktir, bu ne büyük sereften yoksun bir konusmadir?  Bir kadin için söyleyeceginiz bu cümleyi siz kendi aileniz için düsüneceksiniz, siz kendi çocuklariniz için düsüneceksiniz. Böyle bir cümleyi bir baskasi sarf ettigi anda sizin vereceginiz tepkiyi siz kendi kendinize cevap vereceksiniz. O konusmanin sonunda, Kiliçdaroglu’nun yaptigi konusmadan sonra orada alkislayan milletvekillerine, hele de kadin milletvekillerine seslenmek istiyorum; bu cümleleri siz kendinize layik görüyor musunuz ki, o cümleleri alkisliyorsunuz?  Siz bu ülkenin bir kadin bakanina karsi, bu cümleleri nasil hos görüyorsunuz, nasil alkisliyorsunuz?”

 

 

SEÇIMLERDEKI HEZIMETIN SEBEBI KIRLI DILIDIR

Kiliçdaroglu’nun seçimlerde bugüne kadar basari saglayamamasinin kullanmis oldugu kirli dilin oldugunu belirten Çalik, “Siz insanlari asagilayarak, insanlara hakaret ederek, kadinlara hakaret ederek hiçbir yere varamadiniz ve varamayacaksiniz” dedi.

AZIZ NESIN VAKFI’NI HATIRLATTI

Çalik, “Karaman’daki hadiseye hepimiz siddetle karsi çiktik. Sayin bakanimiz bununla alakali olarak hem müdahil oldular,  hem de gerekli açiklamalari çok net bir sekilde ifade ettiler. Bu igrenç hadiseyi lanetlemenin ötesinde cezai müeyyideler neyi gerektiriyorsa almasi için hepimiz müdahil oluyoruz.  Ama baska bir kurulusun içerisine dahil ederek, o kurum üzerinden muhalefet yapmaya çalisan muhalefet partileri yada muhalefet sesi çikartmaya çalisan insanlara seslenmek istiyorum; bugün hatirlar misiniz bilmiyorum; 2007 yilinda Çatalça’da  Aziz Nesin Vakfi’nda kiz çocuklarina yönelik bir tecavüz vakasi yasandi. O gün hiç kimse Aziz Nesin Vakfi ile ilgili yorumda bulunmadi. Önemli olan o gün oradaki olayin, o vakanin lanetlenmesi ve onunla ilgili olarak cezai müeyyidelerin uygulanmasi idi.” Seklinde konustu.

 ORTAK TAVIR SERGILENMELI

“Ama maalesef bugün muhalefet kullanmis oldugu dil ve üslupla hem kurumu, hem yürütmedeki bakanimizi, hem hükümetimizi, hem partimizi çok çirkin sözlerle asagiliyor.” Diyen Çalik, “ Söylemek istedigim sudur; toplumsal hadiselerde kurumlar üzerinden degil, bu çirkin hadiseyi yapan, yasatan kisilerle ilgili mücadele etmek gibi ortak bir tavir sergilememiz gerekir. Tüm siyasi partiler bu konuda ortak tavir sergilemeli.” Ifadelerini kullandi.

CHP KADINLARINA ÇAGRI!

Çalik sözlerini söyle tamamladi; “Kadin milletvekilleri de bu ortak tavirda beraberce yol arkadasligi etmeli. CHP’deki kadin milletvekilleri acilen kendi genel baskanlarini özre davet etmelidirler. CHP’deki kadin milletvekilleri eger kadin haklarini savunuyorlarsa, insan haklarini savunuyorlarsa sayet, yapacaklari ön önemli islem direk olarak genel baskanlarini özür dilemeye davet etmek olmadir. Bunu biz degil, onlar yapmali. Toplum bu özrü çok net bir sekilde beklemekte. 7 seçim kaybetmis bir genel baskan bugün halen genel baskanliga davet ederken , yapmis oldugu çapsiz açiklamalarla bir kez daha kamuoyunun önünde rezil olmustur. Kadinlar üzerinden böyle çirkin siyaset yaparak  bir kez daha çapsizligini göstermistir. Tüm kadin haklari savunucularini ortak tavir almaya davet ediyorum”